Розроблена українським шестикласником модель вертикального вітрогенератора запускається за швидкості вітру 1,3 м/с, вловлює вітер з будь-якого напрямку і працює безшумно.
Учень 6-го класу Кам'янець-Подільського ліцею №1 Артем Ясинський переміг у всеукраїнському конкурсі "Енергоефективність та екологія для школярів", презентувавши модель вертикального вітряка, яка розв'язує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів. Про це йдеться на сторінці Кам'янець-Подільської міської ради у Facebook, інформує Фокус.
У відеопрезентації школяр розповів, що його установка здатна вловлювати вітер будь-якого напрямку і має меншу пускову силу, ніж середньостатистичний горизонтальний аналог. Прилад запускається за швидкості вітру 1,3 м/с. Мобільність і безшумність дає змогу встановлювати його навіть на дахах і балконах будинків.
Джерелом електроенергії слугує генератор у вигляді колекторного електродвигуна з постійним струмом. Крім електродвигуна, схема джерела електроенергії включає: модуль заряду, вимикачі, сонячну панель і літій-полімерний акумулятор.
Артем Ясинський зазначив, що швидкість вітру змінюється в різний час, під час вибору місця розміщення вітрогенератора потрібно розглянути графіки добового, сезонного та місячного розподілу швидкості. У своєму проєкті школяр вивчив інтенсивність вітру на території Кам'янця-Подільського. Крім того, він обчислив залежність напруги від швидкості вітру, продемонструвавши максимальну ефективність установки за відносно малих швидкостей вітру.
"Це відкриває нові можливості використання вітроенергетики в міських умовах і на дахах будинків", — ідеться в публікації Кам'янець-Подільської міської ради.