Вибір правильного обладнання для автомобіля дозволить полегшити його експлуатацію. Важливим є й акумулятор, який здатний виконувати відразу кілька функцій.
Сайт Новини Pro розповів, як правильно вибрати оптимальний акумулятор для автомобіля.
Навіщо потрібен акумулятор
Акумулятор є допоміжним джерелом електроенергії в бортовій мережі при непрацюючому двигуні. Він здатний підживлювати електричне обладнання авто, зменшуючи навантаження на мотор.
Акумулятор подає енергію на стартер для запуску двигуна. Також з його допомогою часто живиться електричне обладнання, серед якого кондиціонер чи підігрів сидінь.
З розрядженим акумулятором водієві доведеться заводити двигун авто нетрадиційним способом. Тому потрібно стежити за його станом.
Які існують типи акумуляторів для авто
Для автомобіля існує вісім основних типів акумуляторів. Вони мають свої плюси та мінуси.
Акумулятори за типом конструкції:
- сурм'янисті;
- малосурм'янисті;
- кальцієві;
- гібридні;
- гелеві;
- лужні;
- AGM;
- EFB.
Сурм'янисті акумулятори є класичним типом акумуляторів для авто. Вони містять від 5% сурми у складі свинцевих пластин.
Головним плюсом такого типу акумулятора є низька ціна. До недоліків відносять великий саморозряд, слабкий пусковий струм та невеликий термін служби.
У малосурм'янистих акумуляторах міститься від 2% до 4% сурми у складі свинцевих пластин. Цей тип вважатимуться розвитком традиційних сурм'янистих акумуляторів.
Малосурм'янисті акумулятори мають невисоку вартість і невибагливі до електричних параметрів авто. Проте необхідно регулярно перевіряти рівень рідини.
Кальцієві акумулятори, на відміну від попередніх типів обладнання, не схильні до прискореного википання рідини. Найчастіше вони не підлягають обслуговуванню.
У кальцієвих акумуляторів головними плюсами є велика енергомісткість та висока потужність. Проте, вони мають високу вартість і погано переносять глибокі розряди.
Гібридні акумулятори конструктивно схожі на сурм'янисті та кальцієві. Їх можна обслуговувати, але вони не потребують ретельного догляду.
Гібридні акумулятори мають стійкість до глибоких розрядів. До головного недоліку можна зарахувати високу вартість.
Гелеві акумулятори відрізняються тим, що їхній електроліт знаходиться не в рідкому, а в гелеподібному стані. Тому за ними не слід регулярно стежити.
Гелеві акумулятори надійно захищені від перегрівання та обсипання, а також мають великий термін служби. Головним недоліком є висока вартість.
Лужні акумулятори захищені від трясіння та вібрацій. Їх можна зберігати повністю розрядженими тривалий час.
Лужні акумулятори мають високу енергомісткість. Недоліком є низький рівень напруги.
AGM є розвитком гелевого акумулятора. Цей тип призначений для моделей з функцією "Старт-стоп".
Акумулятори AGM не потрібно обслуговувати. Проте, вони мають високу вартість.
EFB є гібридом кислотного та AGM акумуляторів. Цей тип має високу швидкість заряджання.
EFB акумулятори захищені від коротких замикань та призначені для автомобілів з високим енергоспоживанням. До головного недоліку можна зарахувати високу вартість.
Як вибрати акумулятор для авто
Щоб вибрати оптимальний акумулятор для авто, необхідно звернути увагу на такі параметри:
- розмір;
- розташування клем;
- тип кріплення;
- місткість;
- пусковий струм.
Експерти рекомендують купувати акумулятори, які відповідають параметрам заводського обладнання. Крім цього, в інструкції з експлуатації автомобіля можна знайти корисні підказки.
Якщо в автомобіля є система "Старт-стоп", необхідно придбати акумулятор типу AGM або EFB. Вони спеціально розроблені для таких моделей.