На Україну насуваються морози, що несе з собою додаткові складнощі для автомобілістів. Важливо бути готовим до цих випробувань уже на ранньому етапі, оскільки чимало водіїв роблять низку типових помилок уже в перші дні похолодання.
Експерти виділили вісім найтиповіших із них.
1. Несвоєчасна заміна літніх шин на зимові
Не варто чекати, поки температура повітря опуститься нижче нуля, щоб замінити шини на зимові. «Перевзуватися» рекомендується вже після того, як стовпчик термометра опуститься нижче +7 градусів Цельсія. Також важливо стежити, щоб глибина протектора шин не була меншою за 1,6 мм.
2. Ігнорування перевірки акумулятора
Якщо акумулятор дає збої за теплої погоди, в мороз він майже гарантовано вийде з ладу. Тому завжди важливо входити в зиму зі справною і повністю зарядженою АКБ.
3. Відсутність зимової рідини для омивача
Якщо у вас у бачку літня омивайка або її взагалі немає, то ця проблема може одного разу перетворити вашу зимову поїздку на справжній кошмар. Важливо вчасно замінити омивальну рідину на зимову і стежити за її рівнем.
4. Неправильна підготовка кузова і скла
Перед настанням морозів слід ретельно вимити і витерти скло і кузов від бруду. Також потрібно оглянути і підготувати до роботи двірники і щітки склоочисників. Добре б перед зимою покласти в машину скребок для льоду і засіб «антидощ».
5. Ігнорування перевірки гальмівної системи
Гальмівна система – ключовий елемент керування транспортним засобом, важливість якого взимку важко переоцінити. Переконайтеся заздалегідь, що ваші гальма перебувають у технічно справному стані.
6. Неправильний тиск у шинах
При падінні температури падає і тиск у шинах. Це погіршує керованість авто і збільшує витрату палива.
7. Запотівання скла і погана вентиляція
Через підвищену вологість, перепади температур і погану вентиляцію в салоні взимку часто може з’являтися конденсат. Він часто осідає на лобовому склі, погіршуючи видимість для водія. Уникнути цього дозволяє використання обігрівача та провітрювання салону.
8. Недооцінка роботи фар
Оскільки тривалість світлового дня взимку істотно скорочується, і навіть вдень у похмуру погоду видимість на дорозі може бути не найкращою, важливо мати у справному стані та використовувати денні ходові вогні і фари, щоб поліпшити огляд і позначити себе для інших учасників руху в дорожньому потоці.