З китайської мови «бок-чой» перекладається як «шанхайська зелень». Листові форми бок-чой можуть досягати у висоту 40 см. М’ясисті черешки капусти утворюють густу щільну розетку діаметром до 40-50 см. Китайська капуста дуже скоростигла, невибаглива і холодостійка культура. Урожай можна збирати через 35 днів після утворення зімкненої розетки з м’ясистими черешками. При цьому з однієї рослини можна отримати кілька врожаїв, позаяк після зрізування листя дуже швидко відростає нове.
Черешки китайської капусти не грубіють, залишаються весь час соковитими, хрусткими та ніжними. Вони відрізняються приємним смаком, позбавленим гіркоти.
Білі м’ясисті черешки бок-чой готують так само як спаржу, а листя тушкують на сковороді, як шпинат. Утім, китайську капусту можна як тушкувати чи варити, так і використовувати у свіжому вигляді для приготування салатів. За складом корисних речовин вона перевершує білокачанну. Але головна її перевага — високий вміст лізину, незамінної для людського організму амінокислоти, яка рідко зустрічається в овочевих рослинах.
Хоча корені у цієї капусти тонкі й сильно розгалужені, проте вся коренева система розташовується в поверхневому шарі ґрунту товщиною 10-15 см. Тому для вирощування підійде будь-яка пластикова тара, можна взяти обрізані зверху дволітрові пластикові пляшки темного кольору. У дні пляшок робимо кілька невеликих отворів і наповнюю добре перепрілим компостом з додаванням золи. За кілька годин до посіву ґрунт потрібно прогріти (наприклад, на батареї). Потім у центр пляшок висаджуємо по одній насінині на глибину близько 10 мм. Зверху на пляшку надіваємо поліетиленовий пакет, який знімаємо, коли розвинуться перші листочки.
Поливаємо сіянці відстояною водою кімнатної температури, зрідка розпушуємо ґрунт(наприклад. виделкою). Щоб рослини не витягувалися, пляшки треба постійно повертати до світла. Оптимальна температура для вирощування капусти — +15-18 градусів, тому тару із сіянцями можна розмістити на засклених верандах, лоджіях та балконах.