Позбутися залежності допоможе трансплантація фекалій.
Вчені з американського штату Вірджинія здійснили унікальне дослідження, за підсумками якого створили новий метод зниження алкогольної залежності. За їх твердженням, досягти такого ефекту дозволяє трансплантація фекалій.
Йдеться про процедуру фекальної мікробної трансплантації, яка, стверджують автори дослідження, дозволяє суттєво покращити загальний стан здоров'я пацієнта, про що відомо вже давно. У сучасній медицині цей метод використовується вже понад 50 років, а китайські медики практикують його десятки століть. Останніми роками інтерес до трансплантації фекалій підвищився, що викликано результатами низки досліджень, у яких фахівці ретельно вивчають мікробіом кишечника. Фахівці зі США нещодавно вирішили вивчити ще один аспект процедури і з'ясувати, чи може метод ФМТ позитивно впливати на стан пацієнтів з алкогольною залежністю.
В експерименті, проведеному американськими фахівцями, взяли участь два десятки людей, у яких медики раніше діагностували розлади, пов'язані із вживанням спиртних напоїв. Йдеться про пацієнтів віком близько 60 років, які страждають на цироз печінки. Їх розділили на дві групи, одній з яких давали плацебо, а другий проводили фекальну трансплантацію, пересаджуючи матеріали одного і того ж донора з високим вмістом бактерій, що містяться в кишечнику людей, не схильних до залежності від алкоголю.
Як з'ясували вчені, вже після першої трансплантації фекалій, введених за допомогою клізми, спостерігалися різні поведінкові та фізіологічні зміни, які стали очевидними всього через 15 днів, а ще через півроку тільки зафіксувалися. 9 із 10 пацієнтів, які отримали донорські кишкові бактерії, знизилася потяг до спиртного, а також спостерігалося різке падіння рівня метаболітів у сечі, пов'язаних безпосередньо зі спиртним.