Кожному з нас приємно отримувати компліменти, але лише тоді, коли вони щирі, правдиві, а не фальшиві і поверхневі, схожі на лестощі або бажання підколоти.
Ось кілька фраз, які ми не любимо чути на свою адресу, і яких слід уникати у спілкуванні з оточуючими людьми.
«Ви така(ий) сильна(ий), ви впораєтеся»
Цю фразу зазвичай кажуть людині, яка переживає непростий період свого життя. З одного боку, співрозмовник начебто захоплюється вами, а з іншого — натякає на те, що ви можете не чекати від нього допомоги, і маєте покладатися лише на себе. Тобто вас просто кидають напризволяще, наодинці з власними труднощами. Особливо прикро чути такі слова від близьких людей.
«Ви настільки схудли!»
Інше тлумачення фрази: раніше людина була гладкою, саме зараз їй вказують на зниження ваги. Такий комплімент можна сказати хіба що подрузі, яка займалася собою, сиділа на дієті, мріяла стати стрункою, і усі добре про це знають. Просто знайомим людям таке краще не говорити.
«У вас така гарна посмішка! Посміхайтеся частіше!»
Ці слова прямо вказують на те, що людина найчастіше ходить похмурою, сумною і випромінює лише негатив. Якщо ви хочете когось підбадьорити, то краще підніміть людині настрій жартом або відверто запитайте, що її турбує і чому вона сумує.
«Як вам вдалося це зробити?»
Підтекст цієї фрази такий — співрозмовник сумнівався у здібностях людини і був упевнений у тому, що вона невдаха, що вона не зможе впоратися з якоюсь проблемою. І тут раптом сталося щось неймовірне: людина проявила себе краще, ніж від неї очікували. Тому такий комплімент для людини, якій він адресований, звучить дуже образливо.
Краще сказати: «Ви молодець! Я знав, що у вас все вийде! Я у вас не сумнівався».
«У вас так багато дітей — ви свята жінка»
У цій фразі, на перший погляд, немає нічого такого, але читається підтекст засудження життєвого вибору жінки. Тобто співрозмовник натякає на те, що наявність великої кількості дітей — це вже дивно, це відхилення від норми. Тут же піднімається питання про їх фінансове забезпечення, достаток родини. Нібито, щоб прогодувати таку велику родину, потрібно дуже багато працювати, падати з ніг на кількох роботах і т. д. Будь-якій матері буде неприємно почути такий сумнівний комплімент.
«Креативний одяг! Сміливо!»
Зазвичай такий комплімент натякає на якісь недоліки фігури. Наприклад, пухкенька дівчина вдягнула відверту сукню або коротку спідницю. І співрозмовник такою фразою доносить думку: «З такими формамиі вдягати таку коротку спідницю не можна». Чути подібні слова неприємно, оскільки вони акцентують увагу на недоліках, б’ють по «хворих місцях» і навішують купу додаткових комплексів. Давайте не будемо засуджувати вибір інших людей, особливо коли йдеться про імідж, зовнішній вигляд. Одяг — це просто спосіб самовираження.
«Ви маєте дуже незвичний вигляд»
Цей комплімент — синонім попереднього. «Ну ви й фрік», — друге тлумачення цієї фрази, у якій відчувається засудження. Про захоплення тут навряд чи йдеться, тому не дивно, що такий комплімент точно не викличе захоплення у співрозмовника.
«Маєте відмінний вигляд для свого віку»
Ця фраза піднімає проблему віку. Людині чітко натякають на те, що вона застара. Не кажіть таких слів ані близьким, ані малознайомим людям.
«У вас дуже гарна дружина (чоловік)»
Інше тлумачення фрази: «Що ж така красуня робить поряд з таким малопривабливим чоловіком, як ви?» Будьте обережними, коли кажете про зовнішність партнера співрозмовника. Ваші слова можуть неправильно витлумачити.
«Така гарна. А чому без хлопця?»
Бути у парі чи ні — це вибір кожної людини. Не потрібно сприймати самотність як щось ганебне. Такою фразою ви натякаєте людині, що з нею точно щось не так.