Зима - той час, коли погода створює ряд незручностей для водіїв, однією з таких є замерзання центрального замка у дверях автомобіля, яке стається через потрапляння у механізм вологи, яка швидко перетворюється на лід.
Це одна з найпоширеніших проблем, яка може затримати вас перед дальньою поїздкою або важливою робочою зустріччю.
“Ми - Україна” детально розбирався, як ефективно вирішити цю проблему та запобігти її повторенню.
Варто мати на увазі, що центральний замок в машині може заблокуватися не тільки тому, що він замерз, але і через розрядженого акумулятора. Водночас часто в сильний мороз можуть бути присутні й обидві причини.
Дієві варіанти, як розморозити замок авто
Спеціальні розморожувачі для замків. Автомагазини пропонують на ці випадки своє, просте вирішення проблеми - спеціальні засоби, які містять у своєму складі спирт та хімічні компоненти, що сприяють швидкому розтопленню льоду. Достатньо запилити засіб у замок та зачекати буквально кілька хвилин.
Нагрівання ключа. Це один із безпечних та найпростіших методів у “світі автоводіїв”. Маючи під рукою лише запальничку - підігрійте ключ на протязі декількох секунд, опісля вставляйте одразу у замок і спробуйте обережно, не надто різкими рухами, прокрутити його в отворі. Повторіть цю дію декілька разів, поки не досягнете очікуваного результату.
Використовуйте антисептик на спиртовій основі. Якщо під рукою немає спеціального засобу, чи запальнички, можна скористатися ще одним варіантом - антисептиком. У своєму складі він містить спирт, який допомагає розтопити лід. Нанесіть антисептик на ключ або вприсніть у замкову щілину. Ключ спрацює вже за хвилину-дві.
Тепла вода. Менш безпечним, але дієвим способом є тепла вода. Використовуйте цей метод лише для крайніх випадків. Полийте ззовні, або при можливості залийте у замковий отвір невелику кількість теплої води. Цей метод потрібно виконувати з обережністю, адже вода, проникаючи у дверну карту може пошкодити проводку та призвести до її замикання. Після вдалого відкриття обов'язково висушіть замок, щоб вода не замерзла знову.
Що може зашкодити:
- Не застосовуйте силу до повороту ключем, це може пошкодити механізм замка;
- Не заливайте окріп, адже це може пошкодити лакофарбове покриття або пластикові складові в дверях авто;
- Якщо замок замерзає на регулярній основі, радимо звернути увагу на механізм. Знайдіть причину, чому туди проникає волога та усуньте її.
Як запобігти замерзанню замка
Слідкуйте за станом дверей. Звертайте увагу на ущільнювачі дверей. Якщо помітили пошкодження, замініть їх негайно, щоб уникнути потрапляння вологи в середину авто. Це може вплинути не тільки на замок, а й на проводку чи електро складові автомобіля.
Залишайте машину в менш обвітрених місцях. Якщо під будинком наявна підземна парковка, чи будь-яке місце, де машина може стояти під накриттям чи у гаражі, радимо залишати її на час морозу.
Використовуйте спеціальні мастила для замків. Перед морозами змастіть замок та всередині нього спеціальним засобом на основі силікону чи графіту, це утворить захисний шар і зменшить ризик замерзання.
На сам кінець, радимо зауважити, що турбуючись про свій автомобіль взимку, ви значно спрощуєте повсякденне “водійське життя". Дотримання цих правил забезпечить вам комфортне використання автомобіля та допоможе запобігти небажаним проблемам.