Виростити малину — стратегічно важливе завдання для всіх дачників, в кого є посадки цієї культури. Весна — період, коли потрібно допомогти рослині закласти потенційно щедрий врожай, а потім збирати великі та солодкі ягоди.
Весняний догляд
Починаємо обхід посадок та перевіряємо з секатором, що та де потрібно повидаляти. Сухе, пошкоджене, поламане, підозріле — все вирізайте. Тогорічне листя, трава також підлягають видаленню. Після чищення пагони які лишилися, їх також потрібно підрізати на 20-30 см. Особливо, якщо малина виросла до 120-150 см. Це дасть можливість пригальмувати вертикальний розвиток та простимулює розвиток бокових пагонів для ягід.
Навесні потрібно підживити та обробити малину. Два важливих етапи, ігнорування яких призведе до зменшення врожайності. Якщо ви схильні до органічних добрив, тоді під кожен кущ вносять компост або перегній. Для прихильників мінеральних добрив, тоді потрібно використовувати одну з запропонованих схем. Зверніть увагу, кількість вказана в розрахунку на 1 кв.м.:
- нітроамофоску — 30-50 г + суперфосфат — 50 г;
- аміачну селітру — 15 г + калійні добрива — 30 г.
Навесні малину обробляють від шкідників та хвороб. Це може бути «Азофос» або бордоська рідина. До розпускання бутонів потрібно встигнути обробити все, щоб кущі вже стояли захищеними.