U-News » Наука » Вчені показали птаха, який настільки дивний, що деякі люди не вірять, що він існує насправді
Всі новини

Вчені показали птаха, який настільки дивний, що деякі люди не вірять, що він існує насправді

Природа не перестає дивувати своїми химерними творіннями, і китоголов (Balaeniceps rex) – яскраве тому підтвердження. Цей птах настільки дивний, що його часто приймають за вигадку або персонажа з лялькового шоу.

Проте китоголов – цілком реальна істота, яка мешкає у прісноводних болотах Східної Африки і вражає не лише своєю зовнішністю, а й незвичною поведінкою, пише T4.

Китоголов – це справжній велетень пташиного світу, що досягає до 1,5 метра у висоту. Його погляд пронизливий, а очі – напрочуд людські. Однак, що дійсно привертає увагу, так це його масивний дзьоб, який здається непропорційно великим для його обличчя. Довжиною до 24 сантиметрів, він є третім за величиною серед усіх існуючих птахів за довжиною і, ймовірно, найбільшим за обхватом. Цей дзьоб, гострий як ніж і з гачком на кінці верхньої щелепи, дав птаху його наукову назву – Balaeniceps rex, що означає “Король Китоголовів”.

Зовнішність китоголова доповнює пір’яний “вінець” на голові, сіре оперення, що нагадує вишуканий костюм, та надзвичайно довгі й тонкі ноги, що завершуються гігантськими лапами. Розмах крил цього птаха може сягати до 2,6 метра. Не дивно, що через таку унікальну зовнішність науковцям знадобилося чотири спроби, щоб правильно класифікувати китоголова. Сьогодні, завдяки ДНК-аналізу, його вважають родичем пеліканів, хоча його найближчий родич – порівняно невеликий і звичайний молотоголов.

Попри свою громіздку та незграбну зовнішність, китоголов є грізним хижаком. Він може годинами стояти нерухомо, вичікуючи свою здобич на берегах боліт. Але коли жертва помічена, птах демонструє неймовірну швидкість та силу. Китоголов стрімко кидається на здобич, використовуючи свій гострий дзьоб, щоб пронизати її. Його раціон складається з легеневих риб, сомів, тиляпії, а також водяних змій, жаб, варанів і молодих черепах.

Ці птахи відомі своєю агресивністю: вони можуть боротися і навіть споживати крокодилів, включаючи нільських крокодилів. Цікаво, що пташенята китоголова “народжуються” вже готовими до боротьби за виживання. Хоча в кладці може бути два-три яйця, зазвичай до дорослого віку доживає лише одне пташеня, яке знищує своїх братів і сестер. Батьки не втручаються в ці “розбірки”, розглядаючи менших пташенят як “запасних”.

Окрім візуальних та поведінкових особливостей, китоголов має унікальний голос – гучне клацання, що нагадує автоматну чергу. Цей звук видається шляхом швидкого стукання дзьобами, і використовується переважно під час сезону гніздування для приваблення партнера. У цей період китоголови взагалі тримаються на відстані один від одного, навіть моногамні пари займають протилежні кінці своїх мисливських територій. Додатковою дивною особливістю є звичка птахів покривати свої довгі ноги власними випорожненнями для терморегуляції.

Китоголови є довгожителями серед птахів, досягаючи вражаючого віку до 35 років. Вони вправні мисливці та достатньо великі, щоб відлякувати більшість хижаків. Крім того, вони часто перебувають поруч з бегемотами, що також відлякує потенційних ворогів.

Проте, як вид, китоголови перебувають у скрутному становищі. Через втрату середовища проживання у Східній Африці (внаслідок людської діяльності та зміни клімату), забруднення, турбування гнізд та незаконну торгівлю живими птахами, їхня чисельність стрімко скорочується. За оцінками, у дикій природі залишилося лише близько 5 000 або менше особин, і вид класифікується як вразливий Міжнародним союзом охорони природи (МСОП).

@shoebill28

The Reptile Hunter Sound #shoebillstork #shoebill #shoebillstorktiktok #shoebillbird #shoebillnightmare #shoebillsound #shoebills #prehistoricbird #shoebillyawn #shoebilleating #shoebillintherain #shoebillbowing #duet #bird #birdsoftiktok #birds #follower #following #viral #fypシ #bird #birdsoftiktok #fyp

♬ original sound - Shoebillstork28

На щастя, зростання уваги до долі цих птахів сприяло запуску місцевих ініціатив із їхнього захисту. Наприклад, у водно-болотних угіддях Бангвеулу в Замбії місцеві громади, Департамент національних парків і дикої природи Замбії та “Африканські парки” співпрацюють для відновлення екосистем. Завдяки їхнім зусиллям, браконьєрство скоротилося, а дика природа, включаючи китоголовів, повертається до цих територій. Це гарні новини як для унікальних птахів, так і для місцевих рибалок.


Читають Коментують
Знайдений овоч, який очищає організм від токсинів, цукру і холестерину
34 731
Маленький хлопчик прославився завдяки кумедній промові на весіллі мами
23 176
Чи то підбори, чи то ходулі: дивне взуття Путіна насмішило мережу
22 149
"Треба повний курс". Тарас Тополя оголосив збір на психіатра для Безуглої: нардепка відповіла
13 556
Ось справжня Юлія Володимирівна: в мережі завірусилося смішне відео з Тимошенко
13 550
Шість ранніх ознак того, що печінку вже пошкоджено через алкоголь
13 340
За станом рук можна визначити рівень холестерину
11 082
Вчені назвали ягоди та овочі, які захищають організм від раку
11 035
Фахівці з’ясували, людям із якою групою крові не можна вживати алкоголь
10 157
Лікарі порадили вживати три продукти, щоб прибрати жир на животі
9 724
Україномовний курйоз трапився з британкою в Києві: це запам'ятає не лише вона
9 712
Стрінгер чи трусепка: в Одесі помітили жінку в "гарячому" головному уборі
9 381
Родич Путіна зробив запаморочливу кар'єру в Росії: в мережі вже з'являються меми
8 997
Три добавки для здоров’я серця, і одна, якої слід уникати
0
"Я страшенно забобонна". Руслана відверто розповіла про "прокляття Євробачення"
0
Кармічний бумеранг змусить ці знаки Зодіаку зробити вирішальний крок: липень буде доленосним
0
Зробіть це в липні, щоб капуста сформувала тугі головки: безкоштовний робочий метод
0
Чому казати "накладений платіж" неправильно: як замінити цей вислів
0
Куди поїхати на море без візи: 5 доступних напрямків для українців
0
Три види морепродуктів, від яких варто відмовитися
0
Скільки води потрібно пити щодня, щоб почати худнути
0
Бояться, що українки "відіб'ють" чоловіків: посол про те, як змінилося ставлення поляків
0
Томати повільно достигають: як пришвидшити почервоніння плодів
0
"Мій брат - інвалід через халатність лікарки": український співак розповів про трагедію в сім'ї
0
Зірка "Миколиної погоди" пригадав, як із Віктором Андрієнком опинився у в'язниці: їх звинувачували у зв'язках з іноземцями
0
На концерті Ірини Білик на сцену вискочив закоханий у неї чоловік: співачка здивувала реакцією
0
Секс не головне? Чи може пара бути щасливою без інтимною близькості

Близькість у парі асоціюється передусім із сексом, але не ...

Чим жінка відрізняється від тітки: 7 сумних ознак шкідливого синдрому

Все перераховане — зовнішні прояви симптомів, а причина ...

Сім продуктів для жінок, які посилюють відчуття щастя

Жінкам у будь-якому віці важливо приділяти увагу ...