Літо з кожним роком стає все спекотнішим. Тож звичні для всіх нас квіти можуть і не витримати. Натомість доведеться висаджувати ті, що полюбляють жару. Чудовою альтернативою є віола.
Віола чудово впорається зі спекою – не зав’яне й не скине бутонів. Тож є сенс звернути увагу на цю квітку, прикрасивши клумбу на обійсті. Низькорослу рослину можна висадити вздовж бордюру або використати у композиції типу альпійської гірки.
Якщо надумаєте вирощувати однорічну віолу, то у лютому висадіть насіння. За 2 місяці можна буде пересадити розсаду у відкритий ґрунт. Багаторічники краще висаджувати під зиму – у серпні-вересні. У такому разі квіти встигнуть прорости й зміцніти ще восени.
Вони легко переживуть холодну пору року. А навесні порадують господарів гарним квітом. Можна також висіяти насіння у квітні. Тоді віола зацвіте у серпні й милуватиме око аж до настання морозів. Навесні подарує гарні квіточки знову.
Висаджувати віолу треба у борозенки, які мають перебувати на відстані 25 см одна від іншої. Глибина занурення 4-6 мм. Якщо насіння зійде дружно, розсадіть рослини на відстані 10 см. Або робіть це лунками. Тоді кладіть у кожну по 2-3 насінини.
Присипте посівний матеріал тонким шаром ґрунту й полийте. Бажано присипати грядку тирсою, щоб волога не випаровувалася. Коли на росточках з’явиться по 3 листочки, прищепіть пагони.
Якщо влітку часто йдуть дощі, віолу поливати немає потреби – цього буде достатньо. У посуху краще зволожувати, підливаючи зовсім потроху води вранці та ввечері. Переливати не потрібно, оскільки може загнити коріння квітки. Щойно коробочки розвернуться догори, значить, насіння дозріло. Краще його зібрати, щоб не вийшов неконтрольований самосів.