В другій половині літа на дачників чекає багато справ з огірками. Потрібно не просто виростити, а ще й дочекатися врожаю, не втратити його. Для цього є чимало причин.
Жирування огірків
Переважно про жирування чути від тих, хто вирощує помідори. Але огірками це також властиво. Ліани огірків тягнуться, вони здорові, листя зелене, велике, а плодів не видно. Це відбувається через збільшення азоту в підживленнях. Рослина перегодована ним. Особливо, якщо для підживлення використовувати гній, аміачну селітру, сечовину. В такому виппдку потрібно збільшити фосфор та калій, а азотну складову не вносити.
Видалення вусів
Не робіть собі зайвої роботи. Вуса не заважають рослині. Вона ними тримається за опори.
Хвороби
Зміна денних та нічних температур, дощі або посушливі умови, шкідники, помилки в догляді — все це призводить до різноманітних хвороб та кореневої гнилі. В’янення листя, пожовтіння свідчать про проблеми. Вирішувати потрібно регулярними обробками. А з кореневою гниллю допоможе боротися триходерма.
Нерегулярні поливи
В другій половині літа активно йде нарощування плодів. Рослині потрібна вода. Не пропускайте поливи, тоді й плоди будуть наростати і гірчити не будуть.
Криві огірки
Якщо плоди ростуть різної форми, але не прямі та сортового вигляду, потрібно дивитися за регулярністю підживлення. Дефіцит мікро- та макроелементів призводить до поганої врожайності.
Тепличні умови
Друга половина літа може бути спекотною. Якщо огірки ростуть в теплиці, в ній температура підвищується моментально. Саме тому потрібно регулярно її провітрювати.