Рак кишківника стійко займає одне з перших місць в ряді онкологічних захворювань. Регулярне проведення колоноскопії дозволяє своєчасно виявити хворобу, проте процедура не завжди приємна і навряд чи хтось добровільно на це підписується.
І все-таки слід бути уважнішими тим, у кого в наявності один з трьох ознак.
Ознака 1: в сім’ї є родичі з поліпозом або раком кишківника.
Поліпоз є спадковим захворюванням, при якому розвиваються новоутворення на слизовій оболонці товстої кишки. По-простому їх називають поліпами. Зазвичай симптоми відсутні, діагноз ставлять під час планових оглядів.
До 15 – річного віку поліпи виявляють у 50% пацієнтів, до 35 років – у 95%. Своєчасна діагностика дозволить виявити захворювання, продовжити життя пацієнтові, а також попередити близьких про можливу загрозу. Через те, що поліпи нерідко переростають в злоякісні утворення, слід стежити за власним станом, щоб це не переросло в рак кишківника.
Аналогічним чином потрібно чинити, коли ви точно знаєте, що серед родичів є ті, у кого є або був рак кишківника. Обстежитися на онкологію необхідно регулярно, щоб своєчасно діагностувати хворобу.
Ознака 2: часто виникають запалення в кишківнику.
Під запальними процесами розуміють патології в різних відділах кишківника. Це погіршує процес всмоктування поживних елементів, що в цілому негативно впливає на здоров’я. Хвороби можуть протікати в гострій або хронічній формі: мова про дуоденіт, ілеїт, ентерит, проктит, коліт, криптит та інші патологічні стани.
Ознака 3: є хронічні хвороби кишківника.
Хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт – два хронічних найбільш поширених захворювання кишківника. Характеризуються дисбалансом кишкової мікрофлори. Запобігти подібні ситуації можуть тільки здоровий спосіб життя і правильне харчування. При наявних діагнозах слід частіше перевірятися на рак кишківника.
Підсумок: колоноскопія для перевірки на рак кишківника необхідна всім після 45-50 років. В цей час в основному і виникають проблеми з даним органом. Рання діагностика буде потрібно тоді, коли є вищеназвані ознаки. Колоноскопія буде потрібно в таких випадках за 5-10 років до віку, коли виявили рак кишківника у родича.
Своєчасна діагностика дозволить зреагувати належним чином. І хоча проти раку кишки немає вакцин, а терапія підбирається індивідуально, перевірятися необхідно. Зазвичай лікування передбачає видалення уражених областей, передракових утворень. У 95% випадків подібні методики ефективні.