Підтримувати здорові функції легень допомагають багато продуктів, серед них – доступні і дешеві.
Для більш ефективного очищення легеневої тканини включайте в раціон яблука, буряк, капусту.
Дослідження показують, що споживання деяких продуктів, насичених поживними речовинами і антиоксидантами, зменшує шкідливий вплив на легені брудного повітря, сприяє їх оздоровленню.
Однією з умов збереження хорошого стану легень вони називають дотримання здорового способу життя – зокрема, регулярну фізичну активність укупі з правильним харчуванням. Експерти констатують, що очищенню легень від шкідливих частинок брудного повітря, їх загальному оздоровленню можуть ефективно допомагати навіть прості дешеві продукти.
Вони назвали п’ять таких продуктів, які настійно рекомендують включити в раціон.
Буряк. Згідно з дослідницькими даними, добавки з буряка можуть покращувати фізичну працездатність і функцію легень у людей з такими легеневими захворюваннями, як ХОЗЛ і легенева гіпертензія. Буряк – її коренеплоди і бадилля – багаті сполуками, в тому числі природними нітратами, що поліпшують роботу легень. Крім того, бурякова зелень насичена вітамінами і мінералами, що сприяють оздоровленню органу дихання: магнієм, калієм, вітаміном С, каротиноїдами.
Яблука. Один з найдешевших і доступних фруктів сповнений вітамінів і речовин флавоноїдів, дуже корисних для здоров’я дихальної системи. Яблука також є щедрим джерелом кверцетину, що володіє ефектом очищення легеневої тканини.
Хрестоцвіті овочі. Різноманітна капуста називається медиками одним з найздоровіших продуктів на планеті. Вони вказують на її високий вміст лігнанів-антиоксидантних сполук, що поліпшують стан клітин легень. Фахівці настійно рекомендують вживати даний продукт в сезон бурхливих інфекцій, що загрожують підірвати здоров’я цього органу.
Перець. Містить багато вітаміну С – найважливішого антиоксиданту для підтримки гарного самопочуття людей з хронічними захворюваннями легень. За словами вчених, він допомагає організму активніше видаляти токсини і вільні радикали, що знижує ймовірність пошкодження тканин легень, сприяє їх відновленню.
Гарбуз. Його головна перевага – насиченість каротиноїдами, що володіють сильними антиоксидантними і протизапальними властивостями. Дослідження пов’язують більш високі рівні каротиноїдів в крові з поліпшенням функції легень у літніх і у молодих людей.