Експерти не згодні з цією думкою. Вони нагадують всім, хто погано вчився в школі, що шлунковий сік в будь-якому випадку, здебільшого, складається з води. Та й їжа також містить в собі багато рідини: від огірків і кабачків до буряка або супу. Відповідно, потрапляючи всередину, їжа також сприяє зниженню рівня кислотності шлункового соку. Однак від цього ніхто не страждає.
Справа в тому, що у відповідь на цей процес залізисті клітини шлунка починають активно виробляти соляну кислоту до тих пір, поки рівень pH не досягне потрібного значення.
Пити чи ні?
Медики стверджують, що склянка звичайної негазованої води не заподіє ніякої шкоди здоров'ю. І неважливо, що нею запивають - борщ або смажену картоплю з грибами.
Неважлива і температура води в склянці. Сучасні вчені шляхом численних досліджень спростували оману, що холодна вода призводить до нетравлення і переїдання.
Насправді температура їжі і води абсолютно не впливають на швидкість травлення.
Єдине, на чому наполягають медики, це не пити під час пережовування їжі - вона повинна просочитися ферментами і слиною, необхідними для травлення.
Чим запивати їжу точно не варто
Лікарі категорично не рекомендують запивати сніданок, обід або вечерю солодкими або газованими напоями. Головна причина - перенасичення цукру в них. Такі напої можуть спровокувати печію або метеоризм.
Обережним слід бути і при занадто частому вживанні чаю або кави. У великих кількостях вони також некорисні.