Гормони, що відповідають за наш настрій, емоційну стійкість та відчуття щастя – це серотонін, ендорфіни та дофамін. Саме завдяки їм ми чудово почуваємося, добре спимо і радіємо життю. Важливо не тільки не допускати їх падіння, але також регулярно стимулювати їхнє вироблення.
1. Потоваришуйте з сонцем
Якщо видається ясний день, не втрачайте нагоди, проведіть час на вулиці. Сонячні промені підвищують настрій та покращують самопочуття за рахунок синтезу вітаміну D.
2. З'їжте щось гостре
Відомо, що одне із завдань ендорфінів це зменшувати неприємні та болючі відчуття. Вони виробляються, коли відчуваємо біль. Печіння, яке ми відчуваємо після гострої їжі, можна порівняти з болем, тому збільшується і викид ендорфіну.
3. Отримуйте більше триптофану з продуктів харчування
За допомогою амінокислоти триптофана можна підвищити рівень ендорфінів. Вона міститься у таких продуктах, як горіхи, яйця та молочні продукти. При цьому найбільша кількість триптофану міститься в бананах.
4. Займіться спортом вдома
Вироблення ендорфінів тісно пов'язані з м'язової активністю. Вони починають виділятися через 30-40 хвилин безперервного тренування.
5. Розслабтеся
Настрій після ванни з ароматичними оліями покращується не тільки тому, що знімається м'язова напруга, а й тому, що знижується рівень кортизолу – гормону стресу.
6. Послухайте музику
Коли людина насолоджується мелодією, у її мозку активно виробляються ендорфіни.
7. Додайте вітаміни групи В
Усі вітаміни групи В благотворно впливають на наше гарне самопочуття. Особливо В12 і В6, які відповідальні за вироблення серотоніну.
8. Більше магнію у свій раціон
Магній також впливає на рівень серотоніну. А спільна взаємодія стресу та дефіциту магнію може значно посилити ваш стан. Щоб уникнути дефіциту цього елемента, потрібно їсти більше риби, бобів та зелені.
9. Приймайте ОМЕГА-3
Користь від Омеги-3 важко переоцінити. Вона покращує пам'ять, працездатність, підвищує рівень серотоніну, підвищує чутливість нейронів до серотоніну та схожим за дією іншим гормонам.
10. Займіться медитацією
Науковими дослідженнями доведено, що медитація допомагає боротися з кортизолом - гормоном стресом. Під час медитації підвищується рівень 5-гідроксиіндолу альдегіду в організмі. Адже саме він є основним метаболітом серотоніну.