Магній не найважливіший мінерал або вітамін, який використовує організм, але він один з найбільш багатофункціональних. Мінерал бере участь у більш ніж 300 ферментативних реакціях в організмі, включаючи регулювання артеріального тиску і підтримку імунної системи.
В середньому людське тіло містить близько 25 грамів магнію в будь-який момент часу, причому близько половини цієї кількості зберігається в скелеті, а решта – в м’язах, м’яких тканинах і рідинах організму. В даний час дослідження показують, що наявність магнію і додавання добавки може знизити ризик серцевих захворювань у людини.
Дослідження, проведене Інститутом серця Сент-Люкс, показало, що дефіцит магнію може збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
“Магній відіграє важливу роль у здоров’ї серцево-судинної системи. Це сприяє правильному збереженню потенціалу клітинних мембран мітохондрій і відіграє ключову роль у антиоксидантних шляхах організму”.
Це пов’язано з тим, що магній необхідний організму для підтримки роботи серцевого м’язу.
Дослідники, які брали участь у дослідженні, також виявили, що у людей, які перенесли серцеву недостатність, був дефіцит магнію, що призвело їх до встановлення зв’язку між кількістю магнію в організмі людини і ризиком серцевих захворювань.
Дані також показали, що пацієнти, яким давали магній після серцевого нападу, мали менше шансів померти. Дослідження показало, що магній має й інші переваги щодо інсультів, припускаючи, що «магній відіграє важливу роль у патогенезі гострого ішемічного інсульту. Проте необхідні додаткові дослідження для подальшого з’ясування механізму, за допомогою якого магній надає ці ефекти».
Автори також відзначили, що західні дієти вплинули на те, наскільки середня людина може поліпшити свій рівень магнію без добавок: “У західній дієті часто мало магнію через очищення та обробку продуктів”.