Зовнішнє утеплення стін у будинку чи квартирі допоможе Вам досягти комфортної температури всередині житла та заощадити на оплаті комунальних послуг. Для цього не потрібно жертвувати сантиметрами житлової площі і можна знайти найбільш ефективні для вас утеплювальні заходи, які є різними як за ціною, так і за ефективністю. Давайте розглянемо, які методи найчастіше використовуються для утеплення будинків у наш час.
Утеплення будинків зсередини та ззовні — це просто!
Якщо раніше процес утеплення фасаду був дуже трудомістким і був пов'язаний із значним збільшенням товщини стін або зменшенням внутрішньої площі будинку, то сьогодні є теплоізолюючі матеріали, які не вимагають великих витрат та багато часу на облицювання.
У сучасному будівництві способи утеплення фасаду будинку можна умовно поділити на дві групи. Це мокре і сухе утеплення.
Мокре утеплення фасадів
Мокре утеплення — найбільш поширене завдяки своїй доступності за ціною та можливостями застосування широкого спектру покриттів, що не тільки зберігають тепло, але й можуть оздоблюватися декоративними фінішними штукатурками.
Будинок, який було утеплено мокрим методом, схожий на багатошарове листкове тісто. На зовнішню сторону стіни послідовно наносяться декілька шарів, за принципом штукатурки: спочатку йде теплоізоляційний шар, потім наносяться клейовий армуючий шар, і далі — декоративно-оздоблювальні шари.
У технології мокрого утеплення використовується вода, якою розводять сухі будівельні суміші. Тому, теплоізоляційні роботи проводяться виключно при температурі вище +5 і повинні бути захищені в процесі монтажу від потрапляння опадів на робочу поверхню. Єдиним мінусом мокрого способу є його тривалість, оскільки наступний шар можна наносити лише після висихання попереднього.
Сухе утеплення фасадів
Сухе утеплення — це оздоблення стін за допомогою готового фабричного утеплювача. При цьому проводити фасадні роботи можна будь-якої пори року, незалежно від температури повітря або погодних умов.
Головним видом сухого утеплення є вентильований фасад. На каркасі, прикріпленому до стіни, розміщуються облицювальні панелі, після цього простір між панелями та стіною заповнюється утеплювачем. Між утеплювачем і каркасом повинен залишатися простір, щонайменше 4 см. По ньому циркулюватимуть потоки повітря, що необхідні для осушення утеплювача, якщо на нього потрапить волога.
Чим краще утеплити цегляний будинок?
При утепленні фасадів дедалі частіше використовують термопанелі. Вони фактично є другим готовим фасадом, що фіксується до стіни спеціальними кріпленнями. Типовий цегляний будинок в такому облицюванні не вимагає додаткового догляду, реставрації і майже не схильний до старіння.
Для сухого облицювання застосовують такі теплоізоляційні матеріали:
-
пінопласт;
-
екструдований пінополістирол (XPS);
-
конопляні, глиняно-солом’яні панелі;
-
мінеральна вата;
-
скловата.
Цікавитесь, чим краще утеплити будинок пінопластом чи мінватою? Подзвоніть до нас і отримайте вичерпну консультацію.
При монтажі теплоізоляції необхідно мати не тільки знання, але і досвід, щоб отримати гарантовану якість робіт. При недотриманні технологічного процесу можуть з'явитися «вимокання» стін, грибковий наліт, і утворення «містків холоду», що може призвести до додаткових непередбачених витрат.
Не шукайте хто робить утеплення будинків в Луцьку, просто звертайтесь до нас!