Багато жінок після 40 років стикаються з проблемою надмірної ваги. Це їх не влаштовує, і вони борються із зайвими кілограмами, хочуть позбавитися жиру на животі, сідають на дієту, посилено займаються спортом, але особливих результатів це часто не приносить.
Дієтолог Світлана Фус розповіла, що не варто шукати нову диво-дієту, досить просто переглянути свої звички та спосіб життя.
Ніхто не каже, що рятування від зайвих кілограмів та обсягів проста справа. Особливо після 40-45 років, коли жіночий організм починає працювати трохи інакше. У цьому віці змінюється гормональний фон, а це може ускладнювати спалювання калорій і впливати на швидше накопичення жиру. Реагує на зміну умов і травна система. Можуть частіше з'являтися здуття, печія, тяжкість у шлунку після їжі тощо.
Цей період у житті жінки називається – пременопауза, коли менструації є, але починають з'являтися симптоми недостатньої функції яєчників – поступове збільшення інтервалів між місячними, скорочення їх тривалості.
Жирові відкладення починають з'являтися більше у якихось локальних місцях, особливо у області живота, стегон, передпліч. Саме в цей період багато жінок помічають загальне нездужання, психологічний дискомфорт, зниження фізичної активності та працездатності. Знижується мотивація чимось займатися, хочеться більше їсти, тягне на солодощі.
У цей період вся ендокринна система починає реагувати на зміну функції яєчників – може знижуватись функція щитовидної залози, що відповідає за інтенсивність обмінних процесів, розвинутися інсулінорезистентність – стійкість тканин організму до інсуліну. Рівень інсуліну в крові підвищується, порушуються вуглеводний, ліпідний та білковий обмін, а це сприяє накопиченню жирових відкладень.
Крім того, хронічний стрес та недосипання вносять дисбаланс у роботу ендокринної системи та підвищують апетит. Це все сприяє збільшенню ваги та ускладнює схуднення.
Як вирішити проблему із зайвою вагою
Щоб правильно позбутися зайвих кілограмів, важливо контролювати харчування, перебудовувати його під умови роботи організму, що змінилися.
Дієтолог радить обов'язково зменшити або навіть виключити з харчування продукти з великим вмістом простих вуглеводів: цукор, кондитерські вироби, солодкі напої та соки. Не слід забувати, що цукор буває не лише в продуктах кондитерського профілю. Приклад – той же йогурт з наповнювачами, солодкий сир, хлібобулочні вироби, випічка, крупи швидкого приготування тощо