Стійке підвищення кров'яного тиску, також відоме як гіпертонія, є небезпечним виникненням гіпертонічного кризу.
У цій ситуації артеріальний тиск стає дуже високим.
Як зазначають у Національній службі охорони здоров'я Великобританії людям, які мають підвищений ризик розвитку високого кров'яного тиску, слід перевіряти його в ідеалі один раз на рік.
За словами доктора Афзала Сохаїба, кардіолога-консультанта лікарні Веллінгтона (Лондон, Великобританія), можливі два варіанти гіпертонічного кризу.
У першому випадку не очікується, що криз викликав ушкодження органів, пояснює лікар.
У другому випадку, каже Сохаїб, артеріальний тиск виявився настільки високо, що сталося пошкодження будь-якого органу, «що наражає людину на ризик небезпечних для життя ускладнень».
Як зазначає доктор Сохаїб, є багато видимих «знаків», які попереджають про те, що міг статися гіпертонічний криз.
До них відносяться:
- візуальні розлади;
- плутанина (свідомість);
- головні болі;
- грудний біль;
- задишка;
- напад;
- відчуття почервоніння.
Доктор Сохаїб зазначає, що існує безліч попереджувальних знаків, що вказують на те, що гіпертонічний криз також міг спричинити пошкодження органів. «До них відносяться ті ж симптоми, які пов'язані із високим кров'яним тиском. А також нудота та блювання, задишка, несприйнятливість, судоми та сильне почуття тривоги. Згодом можна помітити набряк ніг», – попереджає він.
Людина з гіпертонією – високим артеріальним тиском – також піддається підвищеному ризику серцевого нападу, інсульту та інших серйозних захворювань. Стало відомо, які симптоми можуть свідчити про небезпечний стан. У деяких випадках його можна запідозрити і без тонометра.