Вибираємо світильник Brille на сонячній батареї
Сучасні світильники, що увібрали в собі ефективність світлодіодних технологій та економічність енергії сонця, стрімко увірвалися в наше життя. Ще зовсім нещодавно такі пристрої здавалися б фантастикою з далекого майбутнього. Втім, вже сьогодні виробники пропонують широкий асортимент різноманітних моделей світильників на сонячних батареях. Як серед цього різноманіття вибрати потрібний освітлювальний прилад та не помилитися, розповість наша стаття.
Критерії вибору світильника
Вибір будь-якого світильника починається з усвідомлення майбутнього його призначення – де і з якою метою він буде використовуватися.
Переважна кількість світильників на сонячній батареї застосовується на відкритому просторі, поза межами приміщень. Це обумовлено необхідністю контакту панелей пристрою із прямими сонячними променями.
Для функціонування таких світильників не потрібна наявність стаціонарної мережі з номінальною напругою 220 В, що дозволяє встановлювати пристрій в будь-якому місці на відкритому просторі.
Всі світильники на сонячних батареях можна класифікувати на основні та допоміжні. Перші використовуються для центрального освітлення території, а другі – для підсвічування окремих її ділянок.
До світильників основного призначення відносяться: настінні, підвісні, консольні, прожектори та ліхтарі. Допоміжні – боларди, ґрунтові, вбудовані або декоративні світильники.
Пристрої, які відносяться до основних встановлюють зазвичай на вертикальних та горизонтальних площинах, в залежності від необхідності. Консольні та прожектори кріплять так, аби забезпечити максимальну площу освітлення. Настінні та підвісні застосовують для додаткового підсвічування фасадів будинків, а також інших фрагментів споруд та території.
Пристрої, що забезпечують допоміжне освітлення встановлюють там, де потрібно створити місцеве освітлення. Також їх використовують в якості декоративних світильників.
Панелі сонячних світильників слід встановлювати в місцях, де створюється максимальний їх контакт із сонячними променями, а сам освітлювальний пристрій там, де необхідно забезпечити світло.
При виборі світильника необхідно також враховувати показники потужності, місткості акумуляторної батареї, захист корпусу та світлові характеристики. Також слід враховувати їх габарити, матеріал виготовлення, напрям світла та спосіб монтажу.
Де встановлювати світильники
Підбираючи сучасний світильник на сонячній батареї необхідно враховувати його здатність забезпечити достатній рівень освітленості заданої території.
Для освітлення присадибної ділянки, автомобільної парковки або ігрового майданчика краще використовувати консольні світильники. Вони монтуються на спеціальних кронштейнах на висоті сім-вісім метрів над землею. Чим більшу площу необхідно освітити, тим вище слід встановити пристрій і, навпаки.
Прожектори встановлюють на нижчій висоті. Потік їх світла більш компактний, ніж у консольних світильників. Він забезпечує якісне акцентоване світло.
Ліхтарні стовпчики краще застосовувати для підсвічування доріжок та автомобільних під'їздів на прибудинковій території.
Настінні моделі встановлюють на стінах будинку, воріт або інших вертикальних конструкціях.
Фасадні моделі розташовують поряд із вхідними дверима, вїздними воротами або в інших титульних місцях присадибної ділянки.
Підвісні світильники монтують до вертикальних конструкцій. Це може бути альтанка, веранда або навіс.
Боларди слугують підсвічуванням садових доріжок або елементами ландшафтного дизайну.
Ґрунтові та декоративні пристрої допомагають сформувати на подвір'ї цікаві світлові інсталяції та композиції.
Вбудовані світильники монтуються в сходинки, садові доріжки або басейни.
Характеристики та можливості світильників
Якісна робота світильників на сонячних батареях визначається основними та допоміжними характеристиками. Основні визначаються потужністю, місткістю батареї, захистом корпусу та показниками світла. Додаткові – габаритами, матеріалом, напрямком світла та способом монтажу.
Найпоширенішим джерелом світла являються вбудовані світлодіоди, які забезпечують світильникам ефективну та економічну роботу.
Переважна кількість освітлювальних пристроїв має потужність від десяти до ста ватт – для моделей основного призначення, а для допоміжних – до десяти ватт.
Важливим показником роботи світильників є колірна температура світла. Вона буває тепла, холодна та нейтральна. Тепла найкраще створить спокійну атмосферу, а холодна дозволить сконцентруватися на важливій роботі.
Однією з головних характеристик світильників на сонячних батареях являється місткість акумулятора. Частіше за все використовуються нікель-кадмієві прилади, заряду якого вистачає до десяти годин безперервної роботи.
Для роботи на вулиці потрібно використовувати пристрої зі ступенем захисту корпусу від потрапляння всередину вологи та пилу не менше ІР44.
Сучасні світильники виготовляються з надійних та міцних матеріалів, таких як пластмаса, нержавіюча сталь чи алюміній. Плафони роблять з пластику або скла.
Напрямок світла, який випромінює світильник має спрямовуватись в потрібне місце, щоб забезпечити освітлення заданої території чи об'єкту.
В мережі магазинів Брілле ви знайдете світильники на сонячних батареях різного типу, призначення та технічних характеристик. Кваліфіковані продавці-консультанти допоможуть підібрати саме той товар, який вам потрібен.