Чи потрібно людям із підвищеним артеріальним тиском відмовлятися від кави.
Попри всі свої недоліки, іноді кава буває корисною. Справа в поліфенолах — потужних антиоксидантах, що захищають організм від хвороб, поліпшують здоров’я кишечника і допомагають довше жити, інформує Ukr.Media.
Але в деяких випадках мінуси переважують плюси. Наприклад, коли у вас підвищений кров’яний тиск.
Чашка кави об’ємом 200 мілілітрів містить 80 міліграмів кофеїну. Рекомендована денна норма кофеїну становить 400 міліграмів в день — тобто, за раз ми випиваємо п’яту частину від неї. Пити більше цієї кількості не рекомендується: крім тиску з’являються занепокоєння, безсоння і проблеми з травленням.
Споживання кофеїну може викликати короткочасне, але різке підвищення кров’яного тиску. Причина, що зв’язує ці два явища, досі не зрозуміла — але деякі дослідники вважають, що кофеїн може блокувати особливий гормон, що підтримує розширення артерій.
Якщо ваш кров’яний тиск підвищується на 5-10 пунктів через 30 хвилин після прийому кофеїну, можливо, корисно скоротити його споживання. Особливо це стосується тих, хто вже страждає від підвищеного тиску.
Але серед людей, які регулярно вживають кофеїн, артеріальний тиск підвищується не у всіх. Довгострокового впливу він теж не робить — при відмові від кави він швидко повертається в норму. Дослідники дійшли висновку, що це, швидше за все, пов’язано з адаптацією організму до зовнішніх надходжень кофеїну.
Якщо рівень артеріального тиску у вас вище норми, найкраще обговорити питання з терапевтом і кардіологом. Знаючи вашу історію хвороби, фахівець точно скаже, чи варто обмежити щоденне споживання кави або пора перейти на каву без кофеїну.