Сєргєй Шойгу з'їздив до Мінська та зустрівся з Алєксандром Лукашенком.
Глава міноборони країни-агресорки та білоруський диктатор говорили про війну в Україні.
Однак не варто одразу вбачати у цих переговорах катастрофічні для України наслідки.
Про що Шойгу міг домовлятися з Лукашенком
Він припустив, що візит Шойгу до Білорусі може бути пов'язаний з 2 факторам.
У білоруських збройних сил 1 грудня почався навчальний період. Білоруська армія вирушила на полігони і зайняла всі навчальні майданчики, на яких Росія розраховувала проводити навчання поточної та наступної хвилі мобілізованих.
Також російській армії катастрофічно бракує боєприпасів, форми та військового спорядження.
Арестович вважає, що предметом переговорів могли стати саме ці досить банальні речі.
Примхи Алєксандра Лукашенка
Про порядок використання матеріальної бази міг поговорити й не Шойгу, а якийсь інший військовий керівник рангом понижче.
"Однак Лукашенко капризує і вимагає візитів високого рівня. А щодо передачі озброєння та військової техніки, то це справді прерогатива міністра оборони", – зазначив Арестович.
Він нагадав, що сам Алєксандр Лукашенко не поїхав у Москву. Ймовірно, коли зайшла мова про передачу Москві зброї, білоруський диктатор почав вимагати, аби з Росії приїхав хтось поважний, не нижче рівня міністра оборони.
Білоруський диктатор демонструє неприйнятність тиску на нього
За словами Арестовича, самопроголошеному президенту Білорусі зручніше домовлятися про щось з росіянами на власній території. До того ж його відмова їхати до Путіна має й інше значення.
Він додав, що до з'ясування обставин смерті міністра закордонних справ Білорусі диктатор демонструватиме "своє незадоволення та небажання їхати до Москви".
Чи існує загроза наступу з Білорусі
Арестович наголосив, що у зустрічі Шойгу та Лукашенка не варто вбачати якісь конспірологічні версії. Якщо ж припустити, що очільник міноборони країни-агресорки все-таки вмовляв білоруського диктатора напасти на Україну, то, за словами радника глави ОП, це не вдасться приховати.
"Ми все побачимо вчасно. Зараз загрози немає. Ударне угруповання у Білорусі не сформоване і його потрібно довго формувати", – зазначив Арестович.
Він додав, що як тільки у Білорусі почнуться рухи у цьому напрямку, то українська влада одразу про це повідомить, нічого не приховуючи від українців.
Навіщо Сєргєй Шойгу літав до Білорусі: коротко
- Глава міністерства оборони країни-агресорки під час поїздки до Мінська зустрівся зі своїм білоруським колегою Віктором Хрєніним. Посадовці ворожих країн обговорили "двостороннє військове та військово-технічне співробітництво", а також підписали договір про "військове співробітництво".
- Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан припустив, що російська делегація вмовляла Лукашенка надати Москві зброю. Також на переговорах Шойгу міг домагатися, аби білоруський диктатор дозволив обстрілювати Україну ракетами з території Білорусі.
- Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Алєксандр Лукашенко та Сєргєй Шойгу хочуть розділити лаву підсудних. На це вони особливо претендують після зустрічі в Білорусі 3 грудня.