У 21 столітті багато людей намагаються стежити за своїм харчуванням і обов'язково включають у раціон корисні продукти. Адже вітаміни, мінерали та інші речовини, необхідні для зміцнення здоров'я, найкраще отримувати з їжі, а не як БАДів.
За словами дієтолога Марини Сорокіної , одним з найкращих джерел цінних речовин є насіння рослин. Багато століть тому вони становили основу раціону древніх людей.
Багате поліненасиченими жирними кислотами, вуглеводами, білками та клітковиною насіння давали енергію, стимулювали до активності, дозволяли швидше відновлюватися після травм. Такі властивості рослинної їжі будуть затребувані мешканцями сучасних мегаполісів.
Яке ж насіння можна вважати найкориснішим?
Чіа. Зміна чиа - один з небагатьох продуктів, який містить альфа-ліноленову кислоту (різновид Омега-3). Крім цього, у них багато корисної для кишечника клітковини, а також білків, біодоступного кальцію, магнію та фосфору. За словами дієтолога Сорокіної, чиа рекомендовано їсти людям, які мають проблеми з кровоносною системою: завдяки насінню кров стає більш рідкою і вільно тече судинами. З таким харчуванням ризик утворення тромбів мінімізується.
Насіння чорного кмину. Це сильний природний антибіотик. Насіння кмину радить вживати людям, які мають проблеми з роботою органів шлунково-кишкового тракту та слабкий імунітет. Дотримуючись цієї рекомендації, ніякі застуди та віруси будуть не страшні.
Амарант. Це незамінне джерело рослинного білка: у зернах міститься до 18% цього компонента. Також в амаранті міститься комплекс поліненасичених жирних кислот: пальмітивнової, лінолевої та олеїнової. Вони допомагають організму успішно боротися із запальними процесами та знижують рівень шкідливого холестерину в крові.
Сорго. Дуже корисне насіння для «сердечників» і тих, хто хворий на цукровий діабет. Сорго мають найнижче глікемічне навантаження, навіть у порівнянні з рисом. Насіння наполегливо рекомендує додавати в їжу всім, хто хоче на довгі роки зберегти молодість і красу, адже в них міститься багато флавоноїдів. Останні, як відомо, якісно оздоровлюють судини та є потужними антиоксидантами.
Льон. Найвідоміші та доступні за ціною насіння ще й неймовірно корисні. Насамперед їх люблять дієтологи з різних країн світу за високий рівень вмісту поліненасичених жирних кислот Омега-3 та Омега-6. Усього одна чайна ложка насіння льону закриває добову потребу в омега-3 жирних кислотах. Вони необхідні підтримки жирового обміну, нормалізації роботи щитовидної залози і активізації регенерації клітин шкіри.