Якщо ви дуже любите цей напій, що бадьорить, зовсім необов'язково відмовлятися від нього назавжди.
Спробуйте виключити його зі свого життя хоча б на 7 днів – і результат вас здивує.
Немає нічого поганого у звичці починати свій ранок із кави. Лікарі давно говорять про безліч корисних властивостей цього напою. Він справді бадьорить і допомагає нашій ендокринній системі вивільняти нейромедіатор глутамат. Завдяки цьому кава допомагає краще вчитися і благотворно впливає на нашу здатність запам'ятовувати нове.
Крім того, два кухлі кави на день, як з'ясували вчені, знижують ризик передчасної смерті. Цей напій також знижує ризик розвитку раку на 20%, цукрового діабету та хвороби Паркінсона – на 30%.
Отже, для кавоманів є хороші новини: немає причин відмовлятися від кави назавжди, якщо у вас немає серйозних протипоказань. Проте є привід дати своєму організму від цього напою відпочити тиждень.
Кому каву категорично не можна:- Люди із синдромом роздратованого кишківника;
- Страждають глаукомою;
- Люди з гіперактивним сечовим міхуром;
- Люди із хворим серцем;
- Вагітні та годуючі;
- Люди із порушеннями сну;
- Тим, що страждають на епілепсію;
- Люди із печією;
- Діти віком до 12 років.
Каву не можна пити в занадто великих кількостях з безлічі причин, одна з головних полягає в тому, що нейромедіатор, що відповідає за сонливість, аденозин має властивість накопичуватися в тілі людини, роблячи його все більш втомленим і сонним.
Є дослідження, яке показало: звичка регулярно пити каву допомагає швидше їздити велосипедом у перші 15 днів, проте потім ефект від напою починає пропадати.
Нормальна робота аденозинових рецепторів здатна відновитися вже за тиждень після відмови від кофеїну. Тому лікарі радять влаштовувати тижневий відпочинок від кави щомісяця. Коли ви повернетеся до улюбленого напою, він знову вас бадьоритиме.