Спеції додають стравам вишуканий та неповторний смак. Проте важливо знати, коли їх треба додавати, аби страву не було зіпсовано, а також у яких розмірах.
Зауважимо, що свіжі трави треба додавати до їжі тільки наприкінці приготування. Водночас сушені – на початку чи в середині, оскільки їм потрібно більше часу для виділення свого аромату та смаку. У всіх правилах є винятки, так само і тут.
Одну популярну спецію можна додавати лише в кінці приготування страви. Йдеться про майоран.
Коли йдеться про майоран, то не всі знають, що й сушений, і свіжий, треба додавати тільки наприкінці готування страви. Майоран починає гірчити під впливом температури.
Майоран, сушений чи свіжий потрібно додавати у страву лише наприкінці приготування. Тому, чим довше на цю спецію діють високі температури, тим гіркішою буде страва. Отруйною страва не стане, але на смак – точно непридатною до вживання.
Якщо при приготуванні майорану застосовувати ці особливості, то можна приготувати дуже смачні страви. До цієї спеції добре підійде м'ясо чи бобові. Майоран стимулює виділення травних соків.
Нагадаємо, що спеції мають приємний запах та смак, а при правильному використанні можуть посилити й краще розкрити смакові якості деяких продуктів. Варто враховувати все одразу: смак приправ, запах і те, як вони реагують на різних температурний режим.
Натуральні приправи та прянощі не тільки збагатять смак страви чи напою, а ще й зігрівають, до того ж деякі спеції мають антибактеріальні властивості, деякі покращують травлення або вони мають корисний вплив на захисні функції організму та зміцнюють імунітет.