Оливкова олія - не тільки смачна, але й корисна для здоров'я. А ще вона немало коштує. Тож з вибором олії треба бути обережнішими, щоб не витратити гроші на незрозумілу рідину.
Про це в Instagram розповіла експертка з харчування Наталя Мазурик.
Головне правило вибору
- Найперше і найпростіше правило: не купуйте олію на розлив.
- За словами експертки, вона купувала таку олію і перевіряла в лабораторії. Виявилося, що в пляшках була звичайна соняшникова олія.
- Важливі поради щодо вибору олію
- Купуючи цілу пляшку олії, віддайте перевагу тій, яка в склі та затемнена.
- Не економте.
- Дивіться на маркування. На банці якісної оливкової олії має бути штрих-код країни-виробника.
Важливо: це не може бути Україна. Оливкову олію привозять з Іспанії, Італії, Греції. Рідше - з Туреччини, Сирії чи Ізраїлю.
Добре, коли на банці є індекси PDO, PGA. Це свідчить, що олію зробили згідно зі стандартами країни-виробника.
Який тип олії вибрати
- Обирайте олію Extra Virgin - першого холодного віджиму (нерафінована). Це олія зі свіжих оливок, без консервантів і термічної обробки. Вся користь оливок зберігається.
- Дивіться на термін зберігання. Олія холодного віджиму не може зберігатися більше року. Якщо на етикетці вказано більший термін, олія оброблена. На такій краще смажити.
- До речі, вдома олію краще теж довго не зберігати, а використати протягом максимум трьох місяців. Далі нерафінована оливкова олія почне гірчити.
- Правила готування на оливковій олії
- Під час смаження не використовуйте олію двічі
- Зберігайте при температурі не вище 25 градусів і не нижче 7. При заморожуванні олія кристалізується і в ній утвориться осад.