Щоденне вживання ковбаси може викликати проблеми з серцево-судинною системою, нирками і шкірою.
Таку думку висловила лікар-дієтолог, нутриціолог Анна Белоусова.
Особливо, за словами фахівця, це стосується сирокопчених ковбас, які містять від 30% до 44% жиру, а також значна кількість солі і спецій.
- Це продукт делікатесний, для свята. Ні в якому разі не на кожен день. Якщо їсти його кожен день, то почнуться проблеми з тиском, з нирками. Особливо я б не рекомендувала це робити сердечникам, гіпертонікам, людям з патологією нирок і підліткам з проблемами шкіри. Юнацькі прищі дуже сильно реагують на спеції і сіль, - уточнила дієтолог.
Експерт зазначила, що варена ковбаса не може бути адекватною заміною м'яса, так як, відповідно до Держстандарту, вона є м'ясовмісним продуктом, що має на увазі утримання в ній м'язових волокон не більше 8%, а жиру від 22%. Крім того, у вареній ковбасі використовуються різні добавки, серед яких в кращому випадку сіль, перець і соєвий соус, підкреслила вона.
- Можуть використовувати також суміш з будь-яких злаків і інших рослин. Крохмаль - обов'язково, щоб ковбаса була чудово рожева, як свинка, - додала лікар.
Анна Белоусова уточнила, що визначити якісну ковбасу можна по її зрізу. Якщо виріб зверху сірий, то це залежана ковбаса, а якщо і на зрізі вона така ж сірувата, то вона зварена правильно.