Почервоніння, бляшки, свербіж, тріщини на лікті мають стати сигналом для оперативного візиту до медиків.
Такі прояви на лікті, як свербіж, тріщини, почервоніння шкіри на ліктях можуть сигналізувати про серйозні захворювання, з якими людина самостійно не впорається.
Тому в такій ситуації не варто займатися якимось самолікуванням.
Краще буде негайно вирушити по допомогу до лікаря. Таку думку висловила доктор медичних наук, професор, лікар дерматолог-косметолог, головний лікар клініки СЛ, керівник клініки антивікової медицини Медичного центру Олени Малишової Світлана Жабоєва.
За словами експерта, стан шкіри на ліктях може багато нам підказати з приводу стану наших внутрішніх органів. І з цим жартувати і цим нехтувати точно не варто.
Найчастіше надмірна сухість та лущення шкіри на ліктях є ознаками того чи іншого дерматологічного захворювання. Не виключено, що здебільшого ми можемо мати справу з псоріазом.
У тому випадку, коли сухість дуже сильна, з’явилося почервоніння, а до них додався неприємний свербіж, ці симптоми можуть бути ознаками іхтіозу. За словами лікаря, у подібній ситуації спостерігається сильне лущення шкіри, вона покривається нерівними тріщинами та лусочками, схожими на риб’ячі. Тут також саму ситуацію не виправити. Потрібна професійна допомога дерматолога.
І вже точно не варто братися за наше улюблене самолікування, в тому числі народними засобами, які підказали бабусі-сусідки на лавці біля під’їзду або тими, що ви знайшли в Інтернеті. Ні, далеко не всі там відверті брехні. Але все-таки, коли йдеться про ваше власне здоров’я, краще буде проконсультуватися з дипломованим фахівцем, який після огляду або, якщо знадобиться, обстеження та аналізів, призначить вам потрібне лікування.
Основне лікування полягає у регулярному застосуванні зволожуючих спецзасобів, це можуть бути так звані емоліенти. Але тут важливо відразу для себе зрозуміти, що лікувати подібні болячки необхідно регулярно, а не раз від разу.
Пацієнтам, які страждають на іхтіоз, потрібне обов’язкове ранкове і вечірнє нанесення прописаних зволожуючим лікарем. Тобто встаємо вранці — наносимо засіб на хворе місце. Увечері впоралися зі справами, повторюємо цю нескладну процедуру.
Ще однією причиною появи шорсткості на шкірі ліктів може стати зниження чутливості клітин до інсуліну. У різних ситуаціях ця ознака може бути як короткочасною – від кількох днів до кількох тижнів, так і досить тривалою – від кількох тижнів і довше. До того ж у такій ситуації може змінюватися колір шкіри. Але що відбувається з організмом, може виявити лише ендокринолог.
Звертатися до нього необхідно й у тому випадку, коли сухість та зморшкуватість ліктів з’явилися при схудненні на фоні порушення метаболізму.
Загалом, не все так просто, як людям здається при появі шорсткості на ліктях . Але й не все так страшно, якщо вчасно отримати професійну допомогу медиків та правильно призначене лікування.