Одну із секретних розробок озброєння українського виробництва для нашого війська презентували у столиці. Інженерно-саперні системи ПК-8 виготовляли та випробовували у цілковитій таємниці протягом 8 років.
Нині розробники розповіли про особливості передової зброї та передали чималу партію Силам територіальної оборони ЗСУ. У чому ж унікальність українського інженерно-саперного комплексу, чим відрізняється від закордонних аналогів та чи зарекомендував уже себе у бою, повідомив 5 канал.
Аби ще дужче робити смерть окупантам, українські зброярі без упину розробляють інноваційні засоби боротьби. І всі вони під грифом "цілком таємно". Та нині особливості передового українського озброєння розсекречують у столиці.
"Роботу над цією системою команда проводила з 15 року. Фактично від початку тієї війни, яка почалася 2014 року. Але після 24 лютого 22 року потреба у цих системах значно зросла", – розповідає директор ТОВ "Мобайл Софт", виробник пристроїв Борис Шинкарецький.
Йдеться про інженерно-саперні системи ПК-8. Директор компанії-розробниці запевняє, що за 8 років роботи вдалося виготовити унікальне озброєння, яке перевищує ворожі аналоги за кількома показниками. А ще воно значно дешевше за закордонні зразки подібних систем.
Та й закуповувати їх у вітчизняного виробника значно простіше, ніж доставляти з-за кордону. Українські ж системи успішно пройшли кілька етапів випробувань. Працюють безвідмовно і під водою і за температури -30 за Цельсієм. І служитимуть вони не лише саперам-розміновувачам. Системи вже зарекомендували себе у бою. Підривають і техніку, і ворожу піхоту, і важливі об'єкти інфраструктури. Приміром, мости або пункти базування ворога. І все це на чималій відстані.
"Дальність її у міській забудові – 1 км. На відкритій місцевості – 2-3 км. Якщо є можливість спостерігати за об'єктом підриву на відстані прямої видимості – це 4 км. Можна її запрограмувати і лишити", – пояснює старший офіцер відділу фортифікаційного обладнання територій управління сил підтримки КСТрО Олексій Кравчук.
Крім того, вона може слугувати ретранслятором. Система побудована так, що всі її елементи з'єднані між собою і кожен збільшує радіус дії іншого. А ще комплекс використовує захищені радіочастоти і може працювати в умовах радіоелектронної боротьби.
"Унікальність цієї системи у тому, що кожен виконавчий пристрій може збільшувати дальність зв'язку між пультом та вибухівкою з виконавчим пристроєм. Тобто, якщо є пряма видимість, то він збільшує дальність ще на 4 км. Взяли коптер, підчепили до коптера, він відстань приблизно поділив від пульта до танка, який треба, і буде здійснений підрив", – каже Олексій Кравчук.
35 комплексів ПК-8 уже передали командуванню Сил територіальної оборони ЗСУ. Це дасть змогу забезпечити першочергові потреби цього роду військ у подібній зброї. А наступні партії для саперів, аби ті ще дужче підсмалювали окупантів – уже виробляють.