Існує думка, що після сезону відпусток кількість пацієнтів з ІПСШ (інфекціями, що передаються статевим шляхом) різко зростає. А ще багато хто досі впевнений, що ними можна заразитися, просто посидівши на лавці поруч із хворим. Чи так це?
Більшість хвороб, що передаються статевим шляхом, мають схожі симптоми: свербіж, печіння, біль, проблеми з сечовипусканням, поява виділень. Для точного діагнозу лікарі спрямовують пацієнта на діагностичні дослідження. Багато лабораторій у тому, щоб простіше було складати аналізи, пропонують комплексні дослідження — по 4, 6 і навіть 10–12 аналізів відразу, тобто. пацієнт приїжджає на здачу біоматеріалу лише один раз, а тести проводяться за декількома показниками.
Так можна виявити найпоширеніші ІПСШ:
- Chlamydia trachomatis (збудник хламідіозу);
- Mycoplasma genitalium (збудник мікоплазмозу);
- Neisseria gonorrhoeae (збудник гонореї);
- Trichomonas vaginalis (збудник трихомоніазу),
- Ureaplasma spp (збудник уреаплазмозу);
- вірус простого герпесу 1-го та 2-го типів;
- вірус папіломи людини різних типів;
- цитомегаловірус.
Процедура здачі біоматеріалу потребує певної підготовки. Жінкам обов’язково потрібно попереджати лікаря, якщо вони вагітні. Також аналізи не беруть за місячних або за 5 днів до них. Загалом — діють загальні рекомендації. Потрібно за 3 дні до аналізу виключити статеві контакти, за 2 дні до аналізу – відмовитись від кольпоскопії, вагінального УЗД, місцевих антибіотиків та препаратів із хлором. У день здачі аналізу не виконувати гігієнічні процедури, не користуватися тампонами та серветками, а за 2 години до аналізу не відвідувати туалет.
У жінок взяття мазка проводиться у гінекологічному кріслі. Для чоловіків використовують одноразовий зонд, який вводять в уретру.