Сира або недоварена курка становить серйозну небезпеку здоров'ю. Дієтолог Міа ДіГеронімо з клініки Клівленда пояснює, на що звертати увагу при приготуванні та зберіганні курки, а також про ризики для здоров'я.
Експерт наголошує, що куряче м'ясо слід вживати тільки повністю приготованим, тому що в ньому можуть міститися бактерії, що викликають харчове отруєння або харчову інфекцію.
За словами ДіГеронімо, інфекції, спричинені:
- Кампілобактер
- Сальмонела
- Clostridium perfringens
Симптоми харчового отруєння можуть проявитися протягом кількох годин після вживання зараженої їжі, і, залежно від бактерій, що викликають його, харчове отруєння може тривати до тижня, пояснює експерт.
"Симптоми харчового отруєння можуть включати жар, шлункові спазми, діарею, а іноді нудоту і блювоту", - говорить Дігеронімо.
За словами ДіГеронімо, найважливішим аспектом захисту від харчового отруєння є приготування м'яса за внутрішньої температури 74 градуси за Цельсієм (165°F). Про всяк випадок не покладайтеся на власні відчуття, а використовуйте термометр для м'яса, – радить фахівець. Якщо курка готова правильно, потенційні хвороботворні мікроорганізми також знищуються.
Однак слід подбати про те, щоб після приготування м'ясо не стикалося з поверхнями та предметами, які могли бути заражені бактеріями із сирого курячого м'яса. Наприклад, смажену курку ніколи не слід знову обробляти тими самими кухонними приладами, що й раніше. Також слід дотримуватись правил гігієни рук і кухні, щоб не допустити подальшого поширення хвороботворних мікроорганізмів.