Незрозуміла втрата апетиту, плаваючий у воді стілець, тромби, розвиток діабету без наявних передумов названі лікарем серед тих змін в роботі організму, якими може проявлятися рак підшлункової залози.
Підшлункова залоза - це невеликий орган, розташований за шлунком, що виробляє інсулін і регулює виробництво гормонів, які підтримують рівень глюкози (цукру в крові). Особливістю раку підшлункової залози є його агресивний розвиток.
“У нього висока ймовірність поширення або метастазування в інші органи тіла. П’ятирічна виживаність пацієнтів з цим діагнозом становить всього 9 відсотків”.
Вчений підкреслив, що раннє виявлення захворювання є ключем до виживання людини і назвав ті зміни в роботі організму, з якими потрібно обов’язково відвідати медустанову і обстежитися.
Раптовий початок діабету. За словами доктора Вуді, в деяких випадках діабет може виникати у людей, що входять до групи ризику – у них, наприклад, немає сімейного анамнезу і зайвої ваги, вони правильно харчуються. Подібний початок діабету є дуже серйозним приводом для перевірки стану підшлункової залози, підкреслив експерт.
Біль в животі. Підшлункова залоза розташована поруч з пучком кровоносних судин і нервів – сонячного сплетення. Пухлина в ній може викликати роздратування нервів і пов’язане з цим болюче відчуття. Такий біль відчувається як оперізує тіло від епігастральної області (під грудиною) до спини.
Незрозумілі тромби. Пацієнти з цим захворюванням особливо схильні до порушення згортання крові і утворення тромбів, говорить фахівець. Точна причина даної зміни в роботі організму невідома, але вважається, що ракові клітини зменшують кількість білків, які він використовує для запобігання утворенню кров’яних згустків.
Діарея і плаваючий стілець. Крім інсуліну підшлункова залоза також виробляє ферменти, які допомагають розщеплювати жир. Виникає і зростаюча в ній пухлина блокує вироблення ферментів, що впливає і на роботу організму з перетравлення жиру. Останній не засвоюється, і в результаті стілець людини стає жирним, набуває новий, вкрай неприємний запах, плаває, а не тоне у воді і може виділятися неодноразово за день, якщо вживається жирна їжа.
Пожовтіння шкіри. Підшлункова залоза розташована близько до печінки, що виробляє жовч. Якщо пухлина перешкоджає відтоку жовчі з жовчних проток, у людей може розвинутися підвищений рівень білірубіну в організмі, що і призводить до пожовтіння шкіри, очних білків. Також при цьому може розвиватися свербіж шкіри, а кал стає дуже світлим.
Незрозуміла втрата ваги і зміна режиму харчування. Якщо ви відчуваєте втрату апетиту або відчуваєте ситість після дуже невеликої кількості їжі, це також може бути ознакою раку підшлункової залози, констатує онколог. Залоза сусідить з тонкою кишкою і зростаюча пухлина може сприяти тому, що їжа не потрапляє в тонкий кишечник так швидко, як раніше.