Кожна людина мріє смачно харчуватися та зберегти при цьому фігуру в ідеальній формі. Але з віком організм втрачає здатність швидко переробляти їжу, що надходить до нього.
Але є спосіб це виправити. Лікар-терапевт та дієтолог Людмила Паламарчук розповіла, як прискорити метаболізм.
У кожної людини її швидкість індивідуальна, оскільки вона закладена в генетиці, а також відрізняється у кожному віці і навіть залежно від статі, рівня стресу, якості сну та рівня гормонів.
Основною перевагою прискореного обміну речовин експерт назвала меншу схильність до набору зайвої ваги та більшу активність, оскільки організм ефективніше перетворює продукти на енергію. Але є недоліки.
Швидкий метаболізм вимагає більшої кількості їжі та частих прийомів їжі. Через її нестачу затримується зростання і спостерігаються проблеми з набором чи утримання м'язової маси.
Метаболічна швидкість зменшується з віком, в основному через втрату м'язової маси
Зазвичай у чоловіків він швидший, ніж у жінок, оскільки представники сильної половини людства укомплектовані великою кількістю м'язів. І ось цей фактор якраз і здатний прискорити метаболізм.
М'язи допомагають спалювати енергію навіть у стані спокою, тому дієтолог рекомендувала зосередитися на силових тренуваннях та вправах з навантаженням – вони не лише призведуть до збільшення м'язової маси, а й розігнать обмін речовин.
Також важливо стежити за правильністю харчування. Лікар радить додати до раціону такі продукти для прискорення метаболізму:
- Зелений чай;
- Перець чилі;
- паприка;
- кава;
- Натуральний шоколад.
Підсумую, що деякі фактори, такі як генетика, нам не підвладні, але стиль життя, включаючи харчування, фізичну активність, сон і управління стресом, повністю залежать від нашої волі. І вони роблять вагомий внесок у швидкість метаболізму