Люди, які носять окуляри не як стильний аксесуар, а як допоміжний засіб для встановлення зорового контакту з навколишнім середовищем, знають, що лінзи мають властивість пітніти при різких перепадах температури. розповість, як зробити так, щоб окуляри не потіли в масці, або коли ви потрапляєте в тепле приміщення з вулиці.
Пояснюємо, чому окуляри запотівають, коли ви виходите з морозу в тепле приміщення
Фізики кажуть, що для запотівання лінзи досить температури +5-10°С на вулиці – це говорить про те, що для такого процесу сильний “мінус” не потрібен. Запотівання окулярів відбувається з кількох причин:
- перепад температур – тепле повітря осідає на холодних лінзах, утворюється конденсат;
- самостійне запотівання – холодне повітря на вулиці зустрічається з теплим повітрям з вашого рота, від цього холодна лінза покривається пеленою пару;
- туман – підвищення вологості в повітрі провокує утворення конденсату на лінзах навіть на вулиці.
Через всі ці фактори людям доводиться регулярно знімати окуляри і протирати лінзи, так як бачити через запітнілі окуляри неможливо. Це не зовсім зручно, тому з’ясував, як уникнути подібних ситуацій.
Копійчаний гліцерин від запотівання окулярів
Перший засіб, яким можна скористатися – звичайний гліцерин, який можна купити в будь-якій аптеці. Вам потрібно налити трохи гліцерину в ємність, поставити її на плиту і злегка підігріти. Потім змочити в ньому ганчірку, витерти лінзи з обох сторін і дати висохнути. Після цього відполірувати лінзи ганчірочкою з мікрофібри. В якості альтернативи гліцерину можна використовувати звичайне рідке мило – технологія така ж.
Народний лайфхак, щоб окуляри не потіли
Існує ще кілька засобів з домашнього вжитку – їх теж можна використовувати, щоб позбутися від проблеми запітнілих лінз:
- тверде мило – намилити лінзи з обох сторін, протерти м’якою тканинною ганчірочкою;
- шампунь для волосся – розвести у воді в співвідношенні 1:1, змочити в розчині ганчірочку, протерти лінзи, дати висохнути і знову протерти;
- зубна паста – невелику кількість пасти нанести на лінзи, розтерти, витерти насухо ганчіркою так, щоб не залишилося розводів.
Крім вищевказаних методів, ви можете піти по шляху найменшого опору і купити спрей “Антифог”, яким потрібно обробити лінзи окулярів. Така промислова “противотуманка” точно допоможе вам, але коштує вона недешево.
Ні в якому разі не можна пшикати на окуляри будь-якими засобами, призначеними для автомобілів або дзеркал. Їх склад занадто агресивний для тонких лінз окулярів і може деформувати їх, а також погіршити якість вашого зору.