U-News » Суспільство » Як виразити повагу військовим: що потрібно пам'ятати при спілкуванні з людьми у формі
Всі новини

Як виразити повагу військовим: що потрібно пам'ятати при спілкуванні з людьми у формі

Війна внесла свої корективи у життя кожного українця. Сьогодні нормою стало всюди зустрічати людей у військовій формі. Практично у кожного є друг чи подруга, які побували на нулі.

Ось тільки далеко не всі знають, як правильно поводитися і спілкуватися з військовими, щоб не завдати їм раптом болю або незручність, інформує Новини.LIVE.

Як зустрічають військових

Чи не щодня можна на вулицях міста можна зустріти військових, які приїхали з фронту. Існує багато міфів та неправильного розуміння, як спілкуватися та реагувати на людей у військовій формі. Одесити одноголосно заявляють, що ми маємо віддавати їм шану та бути максимально толерантними.   

"Я взагалі стараюсь зайвий раз не зачіпати військових, бо в них дуже складна і нервова праця й іноді навіть посттравматичні розлади, тож вони можуть не зрозуміти, коли зненацька до них хтось якось звертається, але якщо вони якось підходять і звертаються, то, звичайно, ввічливо, як зі звичайними людьми, бо все ж таки ми зараз в тилу знаходимося. Коли вони приходять до мене на роботу, то  можу їм каву безкоштовну зробити за їх важку працю", — розповідає одесит Олексій.

Ділиться й своїм досвідом спілкування з військовими барберка Інна. Дівчина зізнається, що до неї дуже часто приходять стригтися саме військові-чоловіки, тому вона знає, як спілкуватися з ними.

"У моєму оточенні дуже багато військових. По-перше, я не порушую тему війни, а по-друге, у мене робота така. Я працюю барбером. Дуже багато військових приходять стригтися до нас. Просто слухаю більше, ніж говорю, свою думку не висловлюю, щоб не було ніяких розбіжностей", —  каже одеситка Інна.

Підтримує дівчину й викладачка одеського університету Наталія. Жінка розповідає, що дуже важливо проявити до військових повагу та надати їм час для відновлення.

"Віддати честь. Намагатися вклонитися. Я думаю, що важливо пожаліти наших хлопців, якимось чином висловити свою симпатію, підтримку та, напевно, жодним чином не проігнорувати те, що вони намагаються захистити землю. Вони заслуговують нашої любові та, безумовно, нашої поваги", — говорить викладачка одеського університету Наталія. 

При спілкуванні з військовими потрібно просто бути щирими та поводитися з ними, як із будь-якою іншою людиною, зізнаються одеситки.

"Якщо вони звернуться до нас, ми відповімо те, що треба. Поважаємо військових. Маємо себе вести з ними чемно, як і з іншими людьми. Військові такі ж люди", — діляться подруги Олеся та Галина.

"Шана та повага їм. Я крім гордості та захвату, нічого іншого не відчуваю. Просто це наші військові. Це ті, хто нас захищає. Звісно, ми їм безумовно вдячні. Бажаємо, щоб всі повернулися живими додому. Ми їх всіх чекаємо", — з гордістю каже одеситка Оксана.

Варто зазначити, що військові можуть по-різному реагувати на ваші дії стосовно них. Міністерство оборони України наголошує, що якщо людина тривалий час перебувала у зоні бойових дій, у неї формуються умовні рефлекси —автоматичні дії, що дозволяють вижити у разі різних видів небезпеки. Це й беземоційність, продумування своїх кроків та абстрагування.

Думка військового

Стрес на фронті не може не позначатися на психічному стані військових. Втім, нічні бомбардування теж несприятливо позначаються на емоційному стані людей, які перебувають у тилу. Але це два різні стреси, та порівнювати їх не можна. Підполковник національної гвардії України, засновник спільноти "Повітряна тривога | Бережіть себе" у Telegram Сергій Судець вважає, що до кожної людини потрібен індивідуальний підхід.

"Кожен військовий, коли повертається додому у відпустку чи на реабілітацію, відчуває щось своє. Кожна історія індивідуальна, не існує єдиного шаблону відчуттів. Вони хочуть, щоб їх зустріла сімʼя, діти, близькі. І просто надали можливість відпочити й адаптуватися до мирного життя, яке воно є", — ділиться підполковник Сергій Судець.

Не існує чіткого алгоритму дій і правил поведінки між цивільними та військовими. Втім, варто пам’ятати, що всі люди різні. Потрібно бути більш стриманим у розмові з військовим, зазначає підполковник Сергій Судець.

"Якщо людина вам знайома, то привітатися, запитати, як справи, які проблеми, може, потрібна якась допомога. Прийме він чи ні — це вже його питання. Але на знак поваги запитати потрібно. Якщо незнайома людина, то достатньо буде просто прикласти руку до серця та пройти повз. Цим жестом буде віддана шана. А бігати до нього або щось питати не потрібно, уявіть мільйоне місто, і буде кожен підходити та питати", — рекомендує військовий.

Поважайте особистий простір військового. Не слід використовувати мовні кліше на кшталт "Війна — це пекло", "Забудь усе". Також не варто лізти в душу військовому — коли він буде готовий, то скаже вам про це.

"Кожен сам що захоче, те й розповість. Але навмисно питати і витягувати спогади з людини не варто. Для цього є спеціалісти. Якщо військовослужбовець бачить, що є якась проблема, то звернеться до психологів. Ми ж не психологи. Тому не треба чіпати людину. Вона зробила велику справу. Це потрібно поважати", — каже Сергій Судець.

Слід пам’ятати, що військовим досить важко пояснити свій життєвий досвід цивільним. Пережите ними розповісти кількома словами, та ще й так, щоб було зрозуміло, досить непросто. Тому потрібно виважено та обдумано підходити до питань, які ви хочете поставити людині у формі.


Читають Коментують
52-річна стюардеса втратила роботу через “екстремальну” зачіску
28 031
Чоловік спіймав найбільшого коропа у світі: чому він розчарувався потім
25 004
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
24 005
Дружина спіймала чоловіка на зраді завдяки його бажанню отримати знижку при покупках
23 223
Двійника Буданова знайшли у Миколаєві: вірусне відео
20 822
46-річна Полякова пояснила, чому спить окремо від свого 62-річного чоловіка
19 391
Хірурга оштрафували на $10 тисяч за публікацію фото пеніса пацієнта з тату свастики
18 821
Яна Глущенко розкрила правду про ДТП, в якій загинула Марина Поплавська
16 870
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
16 288
Зеленська зізналася, що сказав їй чоловік після суперечки з Трампом в Овальному кабінеті
14 109
Вчені назвали напій, який запобігає серцевим нападам, інсультам і закупорюванню вен
13 681
Що буде після відмови від алкоголю: названо п’ять головних наслідків
13 384
Євген Кошовий пожартував з приводу затримання друга Петра Порошенка
13 049
Андрій Данилко заявив, що Потап з Настею його мавпували
0
Ірина Сопонару без макіяжу замилувала романтичним фото з чоловіком-іноземцем
0
Корисні поради, які допоможуть вам навчитися вільно спілкуватися з людьми
0
Ці звичні продукти здатні зробити ваше волосся більш густим і довгим
0
Медики розповіли про фрукти, які підвищують рівень гемоглобіну в організмі людини
0
Чому дуже хочеться молочних продуктів: лікарі назвали основні причини
0
Один дзвінок змінив життя: жінка через роки дізналася про існування сестри
0
Як гасити соду оцтом для оладок: помилки, які роблять господині
0
Цибуля та кріп на одній грядці — збільшення врожаю чи конфлікт
0
Названо 10 помилок дачників, які зменшують шанси на щедрий врожай перців
0
Переможець "Євробачення-2025" захоплюється путіністкою Нетребко: ведучий назвав головну причину
0
Андрій Данилко розповів, як вони випили з Володимиром Зеленським пляшку на двох
0
Ніколи не розмовляйте так із собою: 4 види самокритики, які знищують вас зсередини
0
Як зварити горох за 30 хвилин, перетворивши його на ніжне пюре

Горох використовують по-різному. Хтось любить його лише у ...

Риси жіночого обличчя і фігури, які представники сильної статі вважають спокусливими

Багато жінок мають абсолютно звичайну зовнішність, але при ...

Декілька способів “відшити” чоловіка, щоб не здатися грубою або зарозумілою

Завжди приємно усвідомлювати, що ви подобаєтеся людям. ...