Гастрит – серйозна хвороба, яка, якщо її не лікувати, може привести до раку. Встановити недугу можна тільки за допомогою ендоскопії, проте існує ряд ознак, які допомагають вчасно засікти патологію.
Печія. Гастрит, як і виразка, викликається зараженням бактерією Helicobacter pylori, які порушують природний захист слизової оболонки шлунка, сприяючи її виразці. Також вони змінюють активність ферментів і викликають відчуття печіння в області стравоходу.
Швидка ситість. За словами лікарів, при гастриті шлунок швидше збирає гази, що викликають почуття повноти. Тому людина несподівано для себе починає раптом наїдатися кількістю їжі, меншим, ніж його колишні порції.
Втрата ваги. З урахуванням попереднього пункту неважко уявити, чому при розвитку гастриту люди починають втрачати у вазі, не докладаючи для цього спеціальних зусиль. У разі даного захворювання їжа перестає асоціюватися з задоволенням, оскільки часто прийом їжі викликає дискомфортні відчуття – відчуття тяжкості, печію, нудоту, здуття. Люди несвідомо починають їсти рідше.
Нестача вітаміну B12. Основними його джерелами в нашому раціоні є м’ясо, яйця і молочні продукти. Якщо ви вживаєте дані продукти, але при цьому відчуваєте втрату тонусу і занепад сил, скоріше всього, це може пояснюватися тим, що організм все одно недоотримує вітамін, який допомагає йому підтримувати нормальний рівень енергії. Таке може відбуватися через активність бактерій Helicobacter pylori.