Постійно холодні руки можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям. У список можливих причин даного синдрому медики включили залізо-дефіцитну анемію, вегето-судинну дистонію, діабет, остеохондроз та інші захворювання.
Неприємне відчуття через холодні руки нерідко має зв’язок з порушенням кровообігу. Останнє може бути результатом генетичної схильності, слабкого функціонування окремих частин тіла, постійних затискачів у м’язах. У людей з синдромом Рейно або склеродермією холонуть пальці рук, з’являється відчуття поколювання, шкірні покриви стають стягнутими і набувають білий, іноді синюшний колір. Це трапляється через стрес, вплив низької температури. Після закінчення нападу шкіра рук стає червоною, що супроводжується болем і жаром. Якщо з’явилися такі симптоми, необхідно проконсультуватися з дерматологом, зробити аналізи крові, УЗД внутрішніх органів, рентген кісток.
Холодні руки часто можуть бути пов’язані з залізо-дефіцитною анемією. Залізо – головний компонент гемоглобіну крові, його нестача стає причиною порушення обмінних процесів в клітинах. Нераціональне харчування, порушення всмоктування елемента, підвищені крововтрати, блідість шкірних покривів, втому, прискорення серцебиття, запаморочення – все це сигналізує про залізо-дефіцитної анемії.
Синдром холодних рук зустрічається у курців; людей, які страждають від вегето-судинної дистонії, захворювань щитовидної залози, діабету, атеросклерозу, остеохондрозу, хвороб артерій. Причинами відчуття холоду в кінцівках можуть бути дієти, недолік енергії.
Медики рекомендують займатися фізичними вправами для зігрівання, вживати більше продуктів, що містять йод, залізо, підвищувати гемоглобін, розігрівати руки за допомогою виробів з овечої вовни і вести здоровий спосіб життя.