U-News » Здоров'я » Хвороби, які ставлять в безвихідь лікарів
Всі новини

Хвороби, які ставлять в безвихідь лікарів

Марно думати, що тільки рак ставить лікарів в глухий кут. Існує ще кілька хвороб, перед якими лікарі безсилі.

Так, наприклад, летаргічний енцефаліт. Ця хвороба на початку ХХ століття “завоювала” Європу, а пізніше і Америку. В результаті померло багато людей.

У людей починалися галюцинації, потім вони переставали ворушитися і що-небудь говорити, потім наступало повне оніміння і нерухомість. Люди засипали, але розбудити їх не представлялося можливим (звідси і назва хвороби «летаргічний енцефаліт»). Вони як би впадали в кому. Після цього багато вмирали.

Ті, кому вдавалося вижити і прийти в себе, до кінця життя мали проблеми з психікою. Всі вони розповідали, що, залишаючись нерухомими, вони були в повній свідомості! Тобто, насправді вони не спали й не були в комі, вони просто виявлялися як би замурованими у власному тілі!

Уперше це захворювання було описано в середині двадцятих років минулого століття. Згодом вчені різних країн намагалися встановити збудника захворювання, але безуспішно.

Ще одне захворювання, з яким впорається не так легко – марбургський вірус. У 1967 році 31 співробітник лабораторії німецького міста Марбурга у важкому стані був доставлений в лікарню. Симптоми не підходили ні під одне з відомих в той час захворювань.

У хворих, які надходили в гарячковому стані, спостерігалися діарея, блювання. Лікарі діагностували внутрішні кровотечі, шок і колапс системи кровообігу. Незабаром семеро людей померли. Невідому хворобу назвали марбурзьким вірусом. Лікарі припустили, що зараження могло статися в процесі роботи з африканськими зеленими мавпами, яких напередодні завезли з Уганди. На цих тварин випробовувалася вакцина проти поліомієліту.

Згодом Марбурзький вірус виявився першим виявленим вірусом сімейства Ебола. Його збудники – зоонозні інфекції, тобто, що передаються людині від тварин. Лікарі так і не з’ясували, які тварини є початковими накопичувачами цієї інфекції. Але людині вони передаються від мавп і кажанів. Невідомо також, яким саме чином відбувається зараження: при поїданні м’яса хворих тварин чи при зіткненні людини з їх біологічними рідинами.

Але від людини до людини передача вірусу відбувається тільки через біологічний матеріал: слина, сльози, блювотні маси, кров, кал, інші виділення. Повітряно-крапельний шлях передачі є малоймовірним.

Така хвороба називається синдром скутої людини або синдром м’язової скутості. У світі виявлено лише 200 випадків цього захворювання. Настільки рідкісна патологія не дозволяє медикам повноцінно вивчити її.

Проявлятися захворювання починає з підвищеного тонусу м’язів. Це коли в стані розслабленості і спокою зберігається мінімальна напруга м’язів. Одночасно хворий відчуває хворобливі спазми. Поступово дані прояви наростають, охоплюючи все тіло. Спазми можуть бути настільки сильними, що пошкоджують зв’язки і сухожилля. Людина стає знерухомленою.

Причини виникнення синдрому скутої людини так і не встановлені. З даного питання існує кілька теорій, але жодна з них не може претендувати на абсолютну достовірність.

Ще одне складне захворювання – хвороба порфірія. Назва цього захворювання походить від грецького слова πορφύρος – “багряний”, “пурпурний”. У неї є й інша назва «Хвороба Гюнтера» – на честь Ганса Гюнтера, вперше описав її в 1911 році. Насправді хвороба Гюнтера-один з різновидів хвороби порфірія.

Непереносимість сонячного світла – так можна коротко охарактеризувати всі різновиди цього захворювання. При попаданні сонячного світла на шкіру людини остання починає різко темніти, стоншується, а потім лопається. Після закінчення деякого часу на шкірі утворюються запалення, виразки, які пошкоджують хрящові тканини і деформують ніс і вуха. Виразками покриваються навіть повіки, а пальці стають скорченими. Сонячне світло приносить таким людям нестерпні страждання. У народних страшилках ці захворювання приписували вампірам.

Залежно від органу, в якому первинно виникла ця хвороба, її поділяють на печінкову і еритропоетичну (дислокується в кістковому мозку). Друга якраз і є хворобою Гюнтера. Як пояснюють вчені, при синтезі гемоглобіну в цих органах виникають метаболічні помилки. Замість того щоб синтезуватися, небілкова частина гемоглобіну накопичується у вигляді проміжних продуктів синтезу — порфіріногенів. На світлі вони перетворюються на порфірини. Вступаючи у взаємодію з киснем, порфірини утворюють активні радикали, що ушкоджують клітини шкіри.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
В аеропорту Лос-Анджелеса туристку хотіли заарештувати через “занадто гарячу” фотографію в паспорті
70 073
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 003
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 197
Колишня дружина Петросяна втекла з Росії, прихопивши мільйони
29 008
Названі найгірші чоловіки за знаком зодіаку: життя з ними буде складним
25 639
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 635
Народний артист розповів про співачку, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
15 888
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 542
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
15 091
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 786
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 087
"Він розбив мені серце": заплакана Каменських на тлі чуток про розлучення зробила заяву
13 118
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
12 809
Шкідливі для органів і канцерогенні: добавки, яких потрібно уникати
0
Чи можна освячувати алкоголь у Великодньому кошику: думка церкви
0
Брати знайшли старовинну пляшку на березі: коли відкрили не повірили очам
0
Як позбутися неприємного запаху в шафі: потрібно поставити туди блюдце з цим продуктом
0
Як направити сили томатів на плодоношення: менше зелені – більше врожай
0
Лікарі розповіли, чого не варто робити відразу після їжі
0
Навіщо щотижня заливати склянку оцту в раковину
0
Українка попросила розлучення у чоловіка після 16 років шлюбу просто зі сцени
0
Будуть чистими та сяючими: як правильно доглядати за золотими прикрасами
0
Справжня українська королева: на Дніпропетровщині у трамваї помітили "короновану особу"
0
Для чого іноді обробляють листя домашніх рослин олією
0
Через скільки часу можна «склеїти» розбите серце — психологи назвали конкретну цифру
0
Суханов вперше за тривалий час заговорив про маму в Росії та яке у них зараз спілкування
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...