U-News » Здоров'я » Хвороби, які ставлять в безвихідь лікарів
Всі новини

Хвороби, які ставлять в безвихідь лікарів

Марно думати, що тільки рак ставить лікарів в глухий кут. Існує ще кілька хвороб, перед якими лікарі безсилі.

Так, наприклад, летаргічний енцефаліт. Ця хвороба на початку ХХ століття “завоювала” Європу, а пізніше і Америку. В результаті померло багато людей.

У людей починалися галюцинації, потім вони переставали ворушитися і що-небудь говорити, потім наступало повне оніміння і нерухомість. Люди засипали, але розбудити їх не представлялося можливим (звідси і назва хвороби «летаргічний енцефаліт»). Вони як би впадали в кому. Після цього багато вмирали.

Ті, кому вдавалося вижити і прийти в себе, до кінця життя мали проблеми з психікою. Всі вони розповідали, що, залишаючись нерухомими, вони були в повній свідомості! Тобто, насправді вони не спали й не були в комі, вони просто виявлялися як би замурованими у власному тілі!

Уперше це захворювання було описано в середині двадцятих років минулого століття. Згодом вчені різних країн намагалися встановити збудника захворювання, але безуспішно.

Ще одне захворювання, з яким впорається не так легко – марбургський вірус. У 1967 році 31 співробітник лабораторії німецького міста Марбурга у важкому стані був доставлений в лікарню. Симптоми не підходили ні під одне з відомих в той час захворювань.

У хворих, які надходили в гарячковому стані, спостерігалися діарея, блювання. Лікарі діагностували внутрішні кровотечі, шок і колапс системи кровообігу. Незабаром семеро людей померли. Невідому хворобу назвали марбурзьким вірусом. Лікарі припустили, що зараження могло статися в процесі роботи з африканськими зеленими мавпами, яких напередодні завезли з Уганди. На цих тварин випробовувалася вакцина проти поліомієліту.

Згодом Марбурзький вірус виявився першим виявленим вірусом сімейства Ебола. Його збудники – зоонозні інфекції, тобто, що передаються людині від тварин. Лікарі так і не з’ясували, які тварини є початковими накопичувачами цієї інфекції. Але людині вони передаються від мавп і кажанів. Невідомо також, яким саме чином відбувається зараження: при поїданні м’яса хворих тварин чи при зіткненні людини з їх біологічними рідинами.

Але від людини до людини передача вірусу відбувається тільки через біологічний матеріал: слина, сльози, блювотні маси, кров, кал, інші виділення. Повітряно-крапельний шлях передачі є малоймовірним.

Така хвороба називається синдром скутої людини або синдром м’язової скутості. У світі виявлено лише 200 випадків цього захворювання. Настільки рідкісна патологія не дозволяє медикам повноцінно вивчити її.

Проявлятися захворювання починає з підвищеного тонусу м’язів. Це коли в стані розслабленості і спокою зберігається мінімальна напруга м’язів. Одночасно хворий відчуває хворобливі спазми. Поступово дані прояви наростають, охоплюючи все тіло. Спазми можуть бути настільки сильними, що пошкоджують зв’язки і сухожилля. Людина стає знерухомленою.

Причини виникнення синдрому скутої людини так і не встановлені. З даного питання існує кілька теорій, але жодна з них не може претендувати на абсолютну достовірність.

Ще одне складне захворювання – хвороба порфірія. Назва цього захворювання походить від грецького слова πορφύρος – “багряний”, “пурпурний”. У неї є й інша назва «Хвороба Гюнтера» – на честь Ганса Гюнтера, вперше описав її в 1911 році. Насправді хвороба Гюнтера-один з різновидів хвороби порфірія.

Непереносимість сонячного світла – так можна коротко охарактеризувати всі різновиди цього захворювання. При попаданні сонячного світла на шкіру людини остання починає різко темніти, стоншується, а потім лопається. Після закінчення деякого часу на шкірі утворюються запалення, виразки, які пошкоджують хрящові тканини і деформують ніс і вуха. Виразками покриваються навіть повіки, а пальці стають скорченими. Сонячне світло приносить таким людям нестерпні страждання. У народних страшилках ці захворювання приписували вампірам.

Залежно від органу, в якому первинно виникла ця хвороба, її поділяють на печінкову і еритропоетичну (дислокується в кістковому мозку). Друга якраз і є хворобою Гюнтера. Як пояснюють вчені, при синтезі гемоглобіну в цих органах виникають метаболічні помилки. Замість того щоб синтезуватися, небілкова частина гемоглобіну накопичується у вигляді проміжних продуктів синтезу — порфіріногенів. На світлі вони перетворюються на порфірини. Вступаючи у взаємодію з киснем, порфірини утворюють активні радикали, що ушкоджують клітини шкіри.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 463
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 272
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 137
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 589
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 229
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 248
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
12 094
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 082
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
10 969
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
10 857
Онук вирішив прибрати старий занедбаний гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було
10 825
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 373
5 ознак захворювання печінки, які можна виявити на обличчі
7 935
Чотири рослини, які будуть рости навіть в темній кімнаті
0
Що означають червоні та жовті крапки на шинах
0
Стало відомо, на яких автомобілях найчастіше скручують пробіг
0
Фахівці з біоенергетики розповіли про негативні і позитивні сторони селфі
0
Чотири ознаки того, що колишній партнер досі хоче відновити стосунки з вами
0
Не снідайте до цього часу, якщо ви хочете позбавитися зайвої ваги
0
Вчені назвали один продукт, який потрібно додати до раціону всіх чоловіків
0
Якщо прокинулися посеред ночі, цікавий трюк із закочуванням очей допоможе заснути знову
0
Вчені довели небезпеку привітання через потиск рук
0
Надя Дорофєєва в юності хотіла малюнок свині: співачка розповіла про своє татуювання та фарбування волосся
0
Віднині - не Брітні Спірс: легендарна співачка змінила ім'я у соціальних мережах
0
Продюсерка Джеймса Бонда розповіла, кого вони бачать у ролі нового агента 007
0
Ось вже й Оля Полякова стала бабусею: чудового кучерявого хлопчика принесла Маша і заявила, що це її синок
0
Три ознаки "хронічного" чоловіка-зрадника. Розпізнати простіше, ніж ви думаєте

"Хронічного" чоловіка-зрадника, як виявилося, розпізнати ...

Олія зі сковороди бризкає на всі боки під час смаження: як цього позбутися

Приготування їжі на сковороді є улюбленим способом, ...

Які речі потрібно встигнути викинути з оселі до Нового 2025 року, щоб залучити щастя і добробут

Важливим етапом святкування Нового року завжди було ...