Новини України. Міністерство цифрової трансформації спільно з Міноборони створили робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд. У планах групи – змінити підхід до їхнього зведення
Про це повідомив голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров.
Група, яку очолили Михайло Федоров і та очільник Міноборони Рустем Умєров, працюватиме 24/7 як "оперативний штаб" – виявлятиме проблемні питання у будівництві військових укріплень і реагуватиме на них.
Як зазначають, Міжвідомча група також координуватиме зусилля всіх органів влади та військових у питаннях будівництва фортифікаційних споруд.
Крім того, як зазначив очільник Мінцифри, в рамках роботи робочої групи збираються впровадити реформу для визначення зон відповідальності. Так, на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
Федоров зазначив, вже вдалося знайти фінансування серед української бізнес-спільноти на будівництво фортифікацій на найбільш "гарячих" напрямках.
Він підкреслив, що фортифікаційні споруди допоможуть посилити обороноздатність країни та ефективніше протидіяти ворогу.
Раніше RegioNews писав, що уряд ухвалив рішення посилити оборону в Дніпропетровській області. Були виділенні кошти на будівництво 178 об’єктів, які потрібні для захисту регіону та всієї країни.
Також Кабмін виділив понад 108 мільйонів гривень на зведення фортифікаційних споруд в Сумській області – кошти направили з резервного фонду державного бюджету.
Крім того, повідомлялося, що Україна суттєво посилила оборону північного кордону з РФ. На кордоні були створені системи інженерних загороджень, а також протитанкові та протипіхотні мінні поля.
Також листопаді Кабмін додатково виділив 12,5 мільйона гривень для будівництва фортифікацій на східному та південному напрямку.
Раніше у серпні уряд з резервного фонду держбюджету виділив за запитом Харківської та Чернігівської обласних військових адміністрацій понад 1,2 мільярда гривень. Кошти направили на будівництво військових інженерних та фортифікаційних споруд. Для Харківщини спрямували 911,5 мільйона гривень та понад 363 мільйона – для Чернігівщини. Замовниками та виконавцями цих робіт є відповідні обласні військові адміністрації.