Близько третини громадян України оцінюють загрозу ракетного удару по їхньому населеному пункту як високу, найбільше серед жителів Києва (57%), а також прифронтових і деокупованих територій (близько 42%), свідчать результати загальнонаціонального опитування "Сприйняття загроз на зиму 2023-2024", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 22-23 листопада.
Військові дії на території свого населеного пункту вважають дуже ймовірними лише 10% опитаних, але серед жителів деокупованих і прифронтових областей так вважають до 20%.
Половина (51%) українців вважає, що завжди необхідно оголошувати повітряну тривогу під час злетів МіГів – потенційних носіїв "кинджалів". Близько 40% українців наголошують на доцільності диференціації тривог залежно від ситуації та реальності загрози. Кількість українців, які взагалі виступають проти оголошення тривог, не перевищує 5%. Найменшу підтримку ця норма має серед жителів Києва: 59% вважають, що тривогу в такому разі потрібно оголошувати не завжди, а залежно від ситуації.
Загалом близько 80% українців почуваються безпечно у своєму населеному пункті. Найменш безпечно почуваються жителі прифронтових і деокупованих регіонів, а також люди середнього й старшого віку, жителі міст і менш забезпечені громадяни.
Під час дослідження методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 1000 повнолітніх респондентів з усіх підконтрольних регіонів України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Статистична похибка з довірчою ймовірністю 0,95 не більше ніж 3,1%.