В Україні як мінімум до кінця опалювального сезону для клієнтів "Нафтогазу" ціни на газ не зміняться. Це близько 98% усіх сімей, які користуються газом, тариф становитиме 7,96 грн за кубометр.
Як зазначили у пресслужбі "Нафтогазу", вартість газу розрахована до кінця опалювального сезону. 98% українців купують блакитне паливо у "Нафтогазу". Це 12,4 млн українських сімей. При цьому досі можна вибирати, у кого купувати газ.
Так, вартість кубометра газу у різних компаній становить від 7,7 грн за кубометр до 9,99 грн за кубометр. Тарифи діють до 1 травня 2024 року, тож у жовтні змін не було. Зазначимо, ще у серпні Кабмін продовжив дії спеціальних зобов'язань: компанії, які виробляють опалення та підігрівають воду, зможуть купувати блакитне паливо за зниженою вартістю.
Щоб не отримати платіжку з помилкою, необхідно самостійно вносити показання лічильника з 28 по 5 число щомісяця. Навіть якщо ви не живете в будинку і не користуєтеся газом, але не хочете його відключати, щомісяця потрібно подавати актуальне показ лічильника (навіть якщо за місяць цифра не змінилася).
Незабаром доведеться сплачувати три платіжки за газ
В Україні деякі облгази вимагають від мешканців багатоквартирних будинків підписувати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової газової системи (третя платіжка). За законом, дійсно за таке обслуговування українці повинні платити додатково. Але типовий договір та граничні розміри плати досі не визначені, тож вимагати підписання договору незаконно.
Крім того, поступово втратили чинність нормативно-правові акти, які зобов'язують облгази безоплатно здійснювати техобслуговування у житлових будинках їх абонентів на періодичній основі. Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка виключно на договірних умовах та на платній основі здійснюватиме роботи з техогляду внутрішньобудинкової системи.
Коли можуть підвищити ціни
В Україні регулювання тарифів на комунальні послуги, у тому числі газ та електроенергію, дозволяє стримувати темпи інфляції. Однак регулювання скасують уже 2025-го. Це спричинить значне подорожчання комунальних послуг.
Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ. "На прогнозному горизонті адміністративна інфляція поступово зростатиме. Вона визначатиметься насамперед подальшим подорожчанням тютюнової продукції внаслідок підвищення акцизів і тарифів на окремі ЖКП. Водночас її стримуватиме дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання, який згідно з припущеннями цього прогнозу буде скасовано лише у 2025 році", – зазначають у НБУ.
Останнє спричинить прискорення адміністративної інфляції до 19% наприкінці прогнозного періоду. Незважаючи на невідкладну потребу усунення дисбалансів в енергетичному секторі, очікується, що подальші урядові рішення про приведення тарифів на ЖКП до ринкових рівнів враховуватимуть високу соціальну значущість тарифів. Тому очікується, що їх підвищення буде поетапним та супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями.