Інспектор комунального підприємства "Київблагоустрій" склав на чоловіка протокол про адміністративне правопорушення.
Комісія при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) провела засідання по справі та винесла постанову про його притягнення до відповідальності за ст. 152 КУпАП. Він вважає таке рішення незаконним та вимагає компенсувати 1 мільйон гривень.
Як вказується у рішенні Шевченківського районного Києва, 12 вересня 2021 року на чоловіка склали протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким 12.09.2021 року о 12:05 старший інспектор КП "Київблагоустрій" помітив порушення благоустрою - самовільне зайняття частини території об'єкта будівельними матеріалами. У жовні 2021 року відбулось засідання адміністративної комісії при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) по справі про адміністративне правопорушення, за результатами якої комісія винесла постанову про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП.
Він, не погоджуючись з постановою, звернувся до суду з позовом до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 18.10.2021 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Рішенням Дніпровського районного суду Києва від 24 жовтня 2022 року у задоволені адміністративного позову відмовлено. Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 01.02.2023 року рішення Дніпровського районного суду Києва від 24 жовтня 2022 року скасовано та прийнято постанову, якою адміністративний позов задоволено, а саме визнано протиправною та скасовано постанову Київської міської державної адміністрації від 18 жовтня 2021 року про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як зазначив чоловік, тривала боротьба та захист своїх прав його виснажила, у зв'язку з очікуванням рішення він не міг вести звичайний спосіб життя, почалися розлади в роботі. Крім того, вказана ситуація викликала у нього розчарування в діяльності місцевої влади, як органів, покликаних сприяти захисту інтересів територіальної громади, що створило додаткове психічне напруження. Він просить відшкодувати моральну шкоду в сумі 1 мільйон гривень.
Що вирішив суд?
Позов чоловіка до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) задовольнили частково. З державного бюджету України на його користь стягнуть моральну шкоду в сумі 5 гривень.
"Суд вважає, що дії працівника відповідача щодо складання відносно позивача протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до положень пункту 4 частини першої статті 2 Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду" є підставою для відшкодування йому моральної шкоди, оскільки закриття судом справи про адміністративне правопорушення через відсутність його складу свідчить про те, що його притягнули до адміністративної відповідальності незаконно", - заявили у суді.