U-News » Суспільство » 8 найголовніших тенденцій майбутнього у сфері праці
Всі новини

8 найголовніших тенденцій майбутнього у сфері праці

Сфера праці постійно змінюється. Концепції, на яких виросли наші батьки, бабусі й дідусі, як-от офіс з дев’ятої до п’ятої або одна робота на все життя, відходять у минуле

Вочевидь, що технології вважаються рушійною силою багато в чому. Однак важливими факторами також є соціальні зміни, як-от старіння населення в розвинених країнах і розуміння впливу методів праці на навколишнє середовище.

У 2024 році ми можемо очікувати подальшого розвитку багатьох тенденцій, які змінили наше трудове життя в останні роки. Однак вплив проривних технологій (особливо штучного інтелекту) відчуватиметься гостріше, ніж будь-коли. Хвиля цифровізації та трансформації торкнеться всіх, навіть тих, хто не пов’язаний з високотехнологічними галузями і сферами діяльності, орієнтованими на технології.

Ця добірка тенденцій присвячена змінам, які впливатимуть на наше повсякденне робоче життя у 2024 році. Розглядайте їх як рекомендації для тих, хто хоче бути в перших рядах.

Генеративний ШІ

Це, мабуть, найважливіша тема. ШІ не замінить людей на робочих місцях, але люди, які вміють використовувати ШІ, замінять тих, хто не вміє цього робити. Інструменти генеративного ШІ швидко розвиваються і пропонують рішення, здатні підвищити ефективність практично будь-якого завдання.

Однак не забувайте, що важлива частина становлення кваліфікованого працівника, який використовує ШІ, — це розуміння його обмежень і усвідомлення того, де вам усе ще необхідно застосовувати людські якості.

Стійкі методи роботи

Це найважливіша сфера, в якій ми повинні внести свідомі зміни у свою поведінку. Розуміння впливу наших дій на навколишнє середовище і планету вимагає переосмислення багатьох аспектів нашої трудової діяльності, починаючи з місця роботи та закінчуючи тим, як ми створюємо і впроваджуємо циклічні процеси, які зменшують втрати ресурсів і сприяють їхній переробці та повторному використанню.

Навички майбутнього

У міру того як технології перетворюють все більше сфер діяльності, забезпечення їх ефективного використання стає пріоритетним завданням для всіх нас.

Від розуміння важливості прийняття рішень на основі даних до усвідомлення кіберзагроз, розвитку емоційного інтелекту та емпатії на противагу зміні способу мислення, необхідного для ефективної роботи. Навряд чи хтось зможе вплинути на всі ці зміни, але розуміння того, які з них мають стосунок до вашої ролі та обов’язків, є ключовим моментом.

Досвід працівників

Організації розуміють, що сьогодні клієнтський досвід — це ключ до розвитку стосунків і створення стійкого бізнесу. Рівною мірою вони починають розуміти і важливість того, щоб працівники були задоволені всім, а не просто отримували адекватну платню.

Це стосується балансу між роботою та особистим життям, гарного самопочуття, а також особистісного зростання та розвитку. У 2024 році, якщо ваш роботодавець не відповідатиме цим вимогам, знайти іншого буде дедалі простіше.

Зміна демографічної ситуації

Населення старіє, зростає міжнародна міграція, кваліфікація працівників підвищується, а організації дедалі більше усвідомлюють цінність різноманіття та інклюзивності для будь-якого штату.

Терпимість до таких анахронізмів, як гендерний розрив в оплаті праці, знижуватиметься, а такі чинники, як вік, раса чи навіть рівень традиційної освіти, стануть меншою перешкодою для просування по службі. Ті, хто гнучко реагує на ці зміни, не відчуватимуть нестачі в можливостях.

Оцифрування та датафікація роботи

У 2024 році дані впливатимуть на всі аспекти нашого трудового життя — від показників, які використовуються для оцінювання продуктивності, до інформації, яку ми використовуємо для ухвалення рішень і впровадження ефективніших процесів.

Тим, хто хоче досягти успіху, у 2024 році буде недостатньо простого вміння складати електронні таблиці в Excel. Розуміння того, як використовувати дані для розв’язання повсякденних завдань, не означає здобуття ступеня в галузі науки, але означає, що потрібно мати уявлення про доступні інструменти та платформи і навчитися знаходити можливості для їх використання.

Навчання протягом усього життя

За сучасного темпу змін освіту вже не можна розглядати як процес з юності, який дає нам навички на все життя. Співробітникам потрібно буде постійно проходити навчання, щоб підтримувати актуальність навичок або перекваліфіковуватися в нових технологіях, особливо пов’язаних із даними та штучним інтелектом.

Для тих, хто хоче проявити ініціативу та особисто підготуватися до майбутнього, буде надано широкий спектр можливостей, в основному орієнтованих на онлайн-навчання.

Децентралізоване робоче місце

Дистанційна робота була необхідністю для багатьох із нас під час пандемії Covid-19. Сьогодні ми можемо вибрати її, тому що нам подобаються переваги, які вона дає для балансу між роботою та особистим життям.

Або тому, що ми хочемо використати можливість створення по-справжньому глобалізованої та децентралізованої робочої сили. У 2024 році дедалі більше людей обиратимуть гібридні форми роботи, що поєднують у собі культурні переваги спільної роботи з гнучкістю віддаленої.

PaySpace Magazine

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
31 094
Чоловік включив музику для стада корів: він й гадки не мав, що може статися далі
21 182
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
21 168
Експерти визначили крупу, яка допомагає нормалізувати рівень цукру в крові
17 735
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 782
Російському диктатору Путіну під час розповіді про “Орешник” руки “приклеїли” до столу
15 574
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
13 883
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 550
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
10 481
Політик осоромився на трибуні ООН, намагаючись напитися води просто з графина
9 458
5 ознак захворювання печінки, які можна виявити на обличчі
8 300
Модний конфуз: дві акторки прийшли у схожих сукнях на світський захід
7 980
Пацієнти з жировою хворобою печінки часто повідомляють про один і той самий симптом
7 501
Як виглядає дружина Євгена Кошового, яка працює у “Жіночому Кварталі”
0
В Україні водіїв позбавляють прав за неправильні номери на авто: хто під загрозою
0
6 порад від експертів, які допоможуть захиститися від раку
0
Як чай допомагає збільшити урожай цибулі
0
Санкції проти “Газпромбанку”: з якими проблемами зіткнулася економіка РФ
0
Що потрібно відключити в автомобілі, щоб удвічі збільшити ресурс двигуна: механік дав відповідь
0
Це сміливо: MamaRika оголила груди на новому селфі
0
Помер найстаріший чоловік у світі: у чому був секрет його довгожительства
0
Парламентська асамблея країн НАТО ухвалила резолюцію щодо України: розбір основних положень
0
Як зберегти очищену картоплю, щоб вона не потемніла
0
Навіщо вішати пляшку на батарею опалення з приходом нічних заморозків: трюк, який вбереже здоров'я
0
Медик пояснила, що може означати говоріння уві сні
0
Вчені назвали 7 органів людини, без яких можна вижити
0
Лікар розповів про спосіб пити воду, який може стати загрозою для життя

Вживання надто великого обсягу води за короткий проміжок ...

Експерти назвали прості способи боротьби з передчасною еякуляцією

Італійські експерти розповіли, які прості способи можуть ...

Чи варто брати дітей на похорон рідних: що кажуть психологи

Рішення рідних, чи вести дитину на похорон, залежить від ...