Фахівці Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку Києва провели аналіз тенденцій і змін на ринку праці. З цього вони зробили висновок про професії, які будуть найбільш потрібними в Києві після закінчення війни, тобто в часи повоєнного відновлення.
Про результати дослідження розповіли на сайті КМДА, пише ТиКиїв.
За даними спеціалістів, найбільш популярними на столичному ринку праці будуть спеціалісти будівельної сфери, медики, психологи та IT-спеціалісти.
Для відбудови зруйнованої інфраструктури, доріг, комунікацій і житла ринок праці столиці потребуватиме будівельників, проєктувальників, архітекторів, спеціалістів у сфері енергетики та транспорту. Зокрема, найбільшим буде попит на робітничі професії: слюсарів, електриків, зварювальників, столярів, монтажників. Також завжди будуть потрібні працівники комунальної сфери.
Окрім того, вже існує й надалі лише зростатиме потреба в медичних кадрах — як у лікарях, медсестрах, так і у молодшому медичному персоналі. Особливо це стосується реабілітологів, психологів і психотерапевтів — для надання допомоги й підтримки військовим, які повернуться з війни, членам їхніх родин, сім'ям загиблих захисників, людям, які перебували в окупації.
Не зупинить свій розвиток і ІТ-сфера. Попит на ІТ-спеціалістів все більше зростає в усіх галузях економіки та безпеки країни.
Що робити з безробіттям
Повномасштабна війна в Україні та пандемія коронавірусу негативно вплинули на розвиток ринку праці — змінилися поведінкові практики роботодавців і шукачів роботи, переформатувалися потреби ринку. Масова внутрішня та зовнішня міграція населення працездатного віку, зниження економічної активності підприємств, скорочення зайнятості на підприємствах, інвалідизація громадян, суттєве зростання кількості переселенців, які потребують роботи, зумовлюють загострення ситуації на ринку праці.
Як наголошують в Науково-дослідному інституті соціально-економічного розвитку Києва, для зменшення рівня безробіття та стабілізації столичного ринку праці необхідно реалізувати низку заходів. Першочергово йдеться про стимулювання процесу повернення біженців, забезпечення їхньої соціальної і трудової реінтеграції, зайнятості в економіці й самозайнятості. Це можливо зробити шляхом запровадження програм фінансової підтримки громадян, які хочуть створити власний бізнес чи розвивати вже налагоджену справу зі створенням нових робочих місць.
Також особливої уваги потребує популяризація робітничих професій і виведення їх на вищий рівень престижності.
Крім того, сприятимуть покращенню ситуації на ринку праці — розвиток інклюзивності робочих місць, стимулювання зайнятості молоді та пенсіонерів, дистанційна робота та інші заходи, які доцільно об'єднати в єдину міську цільову програму зайнятості населення.
Реалізація цих заходів стимулюватиме ріст рівня зайнятості мешканців столиці та прискорюватиме економічне, соціальне відновлення й повоєнний розвиток як України, так і Києва.