У багатьох людей є певна модель відносин: спочатку все чудово, але потім все стає гіршим і швидко настає розрив. І так відбувається щоразу.
Американська психологія Сара Кубурик пояснила чому так відбувається, повідомляє UAINFO.org з посиланням на USA Today.
Ви саботуєте стосунки. Найочевидніша відповідь іноді вірна. Деякі з нас несвідомо обирають людей, з якими не буде майбутнього, щоб уникнути довгострокових чи серйозних стосунків, каже фахівець. Це наша спроба захистити себе від сильного болю.
У вас погані комунікативні навички. У основі відносин лежить спілкування. Швидкий спосіб зіпсувати їх – не говорити про думки, почуття, цілі, потреби та межі. Спілкування також порушується, коли ми не слухаємо партнера та не намагаємося зрозуміти, що він хоче донести до нас.
Ви вдаєте. У якийсь момент вдавання стане виснажливим, а партнер побачить, хто ви насправді. Це може вимагати значного коригування відносин, якщо коханий захоче залишитися в них.
Ви не хочете докладати зусиль. Нам хочеться думати, що стосунки будуть легкими. Це нереалістичне очікування може змусити нас відмовитися від взаємин, гідних зусиль. Щоправда, у тому, що будь-які стосунки завжди потребують роботи.
Ви воюєте з межами. Іноді ми вважаємо, що якщо когось любимо, нам не потрібні межі. Щоправда, у тому, що вони потрібні. Кордони роблять відносини безпечними та повноцінними. Їхня відсутність підвищує ймовірність образи, болю або вигоряння. Але одного встановлення меж недостатньо, ми також маємо поважати їх.