Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з найзначущих християнських свят, яке пов’язане із подіями її життя на землі. Свято Благовіщення в православній традиції входить до дванадцяти найважливіших свят після Великодня.
Після того, як Православна Церква в Україні перейшла на новий церковний календар, всі дати нерухомих свят зазнали змін. NV розповідає про те, коли тепер Благовіщення Пресвятої Богородиці, а також про його правила, обмеження та прикмети.
Коли Благовіщення 2024 по новому календарю
Як для католиків, так і для православних християн, свято Благовіщення визнається як особливо важливе. Традиційно його відзначають перед Великоднем. Раніше православні віряни святкували Благовіщення Пресвятої Богородиці 7 квітня. Проте з 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, що призвело до того, що більшість церковних свят тепер відзначаються на 13 днів раніше. Таким чином, Благовіщення Пресвятої Богородиці у 2024 році випадає на 25 березня. Основна мета цього свята — нагадати вірянам, що Син Божий прийшов на Землю, щоб зберегти людство від гріхів.
Суть свята Благовіщення Пресвятої Богородиці
Дане свято присвячене подіям земного життя Ісуса Христа і Діви Марії. Його відзначення почалося ще в III столітті, і спочатку це свято мало назву Звіщення, Привітання Марії або Зачаття Христа. Благовіщення можна розглядати як благу звістку. Легенди розповідають, що саме в цей день до Діви Марії прийшов архангел Гавриїл і приніс важливе повідомлення: «Радуйся, Благодатна! Господь із тобою! Благословенна ти між жінками!» Цей момент визначає початок реалізації Божого задуму — відкрити вірянам дорогу до Царства Божого. Сцена, де архангел Гавриїл сповіщає Пречисту Марію, часто зображується на церковних фресках. Найстарішими в Україні є зображення Благовіщення на фресці та мозаїці у Софії Київській, які датуються XI століттям.
Прикмети на свято Благовіщення
- Якщо вийшло сонце, то передбачається щасливий рік.
- Дощ у цей день вказує на велику врожайність жита.
- Якщо сніг ще не розтанув, можна очікувати успішні сходи рослин.
- Повернення перелітних птахів свідчить про настання швидкого літа.
- Грім разом із грозою на Благовіщення обіцяє багатий урожай горіхів.