Самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко у суботу, 27 січня, вирушив до росії з робочою поїздкою. У стінах кремля у нього запланована зустріч віч-на-віч з російським диктатором владіміром путіним.
Про візит Лукашенка до росії повідомляє Telegram-канал "Пул Першого", який вважається наближеним до глави республіки. Очікується, що Лукашенко долучиться до заходів з нагоди 80 річниці звільнення Ленінграда. Також відомо, що він буде присутнім на засіданні Вищої державної ради рф.
У ході візиту Лукашенка також планують підсумувати виконання спільної угоди між рф та Білоруссю, яка має назву "Основні напрямки реалізації положень договору про створення союзної держави на 2021–2023 роки". Путін та Лукашенко планують підписати та пролонгувати цей документ на три прийдешні роки. Диктатори поговорять й про нарощування взаємодії у різних галузях. Розглядатимуть й міжнародні питання. Відомо, що Лукашенко і путін проведуть двосторонні переговори.
Росія передала Білорусі ядерну зброю
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 20 січня заявив про отримання від росії ракетних комплексів "Іскандер". Диктатор підписав указ, який регулює порядок використання цієї зброї. Лукашенко також додав, що ядерна зброя, яку Білорусь отримала від росії, змусила сусідні країни "опустити крила".
Раніше Лукашенко літав до Санкт-Петербурга. Тут він заявив, що українському президенту Володимиру Зеленському дадуть шанс завершити війну. І, якщо той ним не скористається, то "для України наступить крах".
Один із журналістів, що були присутні на зустрічі, просив уточнити, про які саме рішення української влади йдеться. Чи це будуть військові дії, політичні аргументи - чи ще щось. Утім, замість подробиць Лукашенко видав малозрозумілу думку про нібито тиск на українську владу.
Також Лукашенко пропонував президенту росії владіміру путіну розвивати співпрацю з Північною Кореєю разом. Про це він заявив під час зустрічі з путіним 15 вересня в Сочі.
Лукашенко зазначив, що у Північної Кореї є великий інтерес до росії, і він вважає, що Білорусі також знайдеться місце в цьому партнерстві. Щоправда, він не уточнив, про яку саме співпрацю йдеться.