В Україні набула чинності постанова уряду, за якою обмежуватимуть доступ сторонніх до сховищ та укриттів в освітніх закладах на час навчання. Київська влада вирішила з'ясувати, як до цієї заборони ставляться жителі столиці.
Так, у документі йдеться про те, що "об'єкти фонду захисних споруд закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу", повідомляє ТиКиїв.
Тобто, пояснили у КМДА, сотні укриттів в освітніх закладах стануть недоступними для киян під час навчального процесу.
Там додали, що столична влада раніше вже ухвалила кілька рішень щодо особливого пропускного режиму до укриттів на території шкіл, ліцеї, гімназій тощо. За правилами, допуск до них під час повітряної тривоги здійснює черговий, а діти перебувають в укриттях тільки в супроводі вчителів. До того ж столичні школи обладнані "тривожними кнопками".
У КМДА вважають, що заборона доступу до укриттів в освітніх закладах спричинить проблеми для жителів міста, яким доведеться шукати інше безпечне місце під час тривоги. Альтернативою можуть стати підземні паркінги, але не усі вони зареєстровані як укриття, бо для цього потрібна згода власників.
Тому столична влада пропонує Кабміну внести зміни, що дозволять включити приватні підземні споруди до реєстру укриттів без погодження з власником в умовах воєнного стану. Йдеться про споруди, захисні характеристики яких відповідають нормативам.
Також влада Києва хоче дізнатися думку киян щодо того, чи згодні вони із забороною доступу до шкільних укриттів під час навчання. Опитування проведуть у застосунку "Київ Цифровий".