Київський комунальний музей Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького та Панаса Саксаганського у середу, 21 лютого, оголосив тендер на реставрацію пам’ятки на вулиці Жилянській, 96. Будинок, в якому жив Панас Саксаганський, приведуть до ладу за 12,6 мільйона гривень
В оголошення про проведення тендеру вказано, що дім актора та режисера Панаса Саксаганського постраждав внаслідок військової агресії рф. Споруду мають відреставрувати до 15 жовтня 2024 року. На роботи планують витратити понад 12 млн грн. Отримувати роз’яснення щодо закупівлі можна до 26 лютого, розповідає Інформатор.
Аукціон призначений на 29 лютого. Про це йдеться із повідомлення на сайті публічних закупівель Prozorro.
Згідно з умовами закупівлі, компанія-переможець має виконати протиаварійні роботи: посилити старі цегляні стіни металевим каркасом, заповнити шви стін та карнизів епоксидною сумішшю, поґрунтувати фасад проти цвілі та грибка.
Підрядник має очистити приміщення від сміття, вручну очистити внутрішні поверхні стін шпателем та заповнити шви у цегляній кладці, які висипалися під впливом опадів, штукатуркою. Крім цього, старі двері виходу на горище замінять на нові, демонтують покрівлю, відливи та водостічні труби.
До середини жовтня цього року на дерев’яні конструкції нанесуть вогнезахисне покриття, замінять пошкоджені елементи в кроквяних конструкціях скатних дахів, зроблять пароізоляцію, улаштують покриття із листової сталі та змонтують водовідвідну систему.
Також з вікон знімуть грати та демонтують старі віконні та дверні коробки. Замість них встановлять металопластикові конструкції. Крім цього зроблять точний профіль ліпного карниза стелі для того, щоб виготовити шаблон для відновлення.
Нагадаємо, що по вулиці Жилянській, 96 у Голосіївському районі Києва знаходиться пам’ятка історії місцевого значення «Меморіальний будинок, в якому жив в 1912-1940 роках народний артист СРСР Панас Карпович Саксаганський».
Панас Саксаганський був представником видатної театральної родини Тобілевичів. Його батько, херсонський землевласник Карпо Тобілевич, мав шістьох дітей. Четверо з них стали театральними діячами: Марія (Садовська-Барілотті), Іван Карпенко-Карий, Микола (Садовський) і наймолодший — Панас (Саксаганський).
Спорудою в Музейному провулку у Києві зацікавився львівський бізнесмен
У грудні 2023 року фірма «КИЇВТОРГРЕМПРОЕКТ» уклала угоду на проведення досліджень фасаду будинку за адресою: Музейний провулок, 8А. Роботи мають розпочати у січні 2024 року, а закінчити – через рік.
За словами виконавця наукових досліджень Василя Карпіва, експерти мають повністю дослідити будинок в Музейному провулку.
«Від оздоблення фасаду – штукатурка, цегла, пофарбування, цементи. Тобто все, що туди наліпили. Ми це все будемо фіксувати, досліджувати і робити лабораторні дослідження додаткові про те, щоб знати структуру, яка там буде, бо цей об'єкт буде йти під реставрацію. Так само весь інтер'єр, який є в об'єкті: всі зони і поверхи, так само будуть досліджувати на присутність малярства, декорацій, розписів, якихось оздоблень, які там могли бути», - пояснив експерт.