Вчені та медики давно підкреслюють користь гречки для здоров'я, особливо для людей з нестерпністю глютена.
Це зерно вирощували в Китаї вже понад 4500 років тому, а до Європи воно потрапило лише в Середні віки, завжди залишаючись популярним завдяки своїй здатності рости на виснажених ґрунтах.
У багатьох країнах, оскільки вона є поживним джерелом вітамінів і мінералів, а також відмінною альтернативою пшениці для людей з нестерпністю глютена. Крім самої крупи, гречане борошно також активно використовують замість звичайного пшеничного.
Допомога у схудненні. Завдяки вмісту в ній ферменту сиртуїну, гречка стала популярною серед тих, хто прагне схуднути, оскільки сиртуїн позитивно впливає на органи, такі як печінка, нирки та шлунок. Її низький глікемічний індекс допомагає довше відчувати ситість.
Захист клітин. Гречка багата на антиоксиданти, такі як рутин, кверцетин і вітамін Е, які захищають організм від вільних радикалів, допомагаючи запобігти старінню та хворобам, а також покращують кровообіг.
Підтримка м'язової та кісткової тканини. Зерно містить багато білка і всі вісім незамінних амінокислот, особливо багате амінокислотою лізином, що сприяє підтримці сполучної та м'язової тканини, зміцнює кістки та бере участь у жировому обміні.
Профілактика діабету. Дослідження показали, що регулярне вживання гречки пов'язане зі зменшенням ризику розвитку діабету завдяки зниженню рівня цукру в крові.
Поліпшення стану волосся та нігтів. Завдяки безлічі мінералів, таких як кальцій, магній, калій, залізо і кремнезем, гречка сприяє зміцненню волосся і нігтів, роблячи його міцнішим і блискучим.